Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Lis 18, 2017, 20:43:41

Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Wspomnienia na wesoło z czasów PRL-lu  (Przeczytany 2526 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Dominika
Szamanka

« : Mar 06, 2008, 14:01:24 »

Witam miło.
Tak sobie dziś przypomniałam pewna historię [teraz wesołą] z czasów PRL-lu.
Mama posłała mnie na zakupy do sklepu mięsnego.Z kartka w ręku [co mam kupić] i pełnym portfelem, szłam uliczka małego miasta zmierzając pomalutku do celu. Nie bardzo się spieszyłam, bo nie lubiłam stać w tych okropnych kolejkach, zawsze ciasno i rozwrzeszczane kobiety kłóciły się, kto gdzie stał, i za kim, rozpychały się przy tym i wymądrzały.Szłam z pochmurna miną.
Nagle z za zakrętu, zobaczyłam postać kobiety ubraną w długie fałdowane spódnice piękne barwione kwieciem, bluzki luźne, ale tak mieniące się i połyskujące brokatem w słońcu, że wzbudziła w moich oczach taki zachwyt i zdumienie, jakby była wróżka nie z tego świata. Zapewne zauważyła, że zrobiła duże wrażenie na mizernej dziewczynce, skromnie ubranej, wiec zbliżyła się do mnie i zagadnęła mnie.
Pytała czy podoba mi się jej strój ,czy wiem kim jest ?Zaciekawiło mnie,że taka elegantka rozmawia ze mną, byłam z tego powodu bardzo szczęśliwa i niestety bardzo naiwna, powiedziałam dokąd zmierzam. Postanowiła mi powróżyć. Ech jaka byłam niemądra, wszystkie pieniądze ode mnie wycyganiła.
Rozstanie z kobietą było dla mnie bolesne, kiedy zorientowałam się, że mnie okradła, tupiąc nogami, stanowczo zażądałam, by oddała mi co do niej nie należało.
Ona odpowiedziała mi, że''wszystko co posiada, nie należy do niej''.
Wróciłam z płaczem do domu, powiedziałam prawdę, owszem była bura, ale nie lanie.
Mama gniewała się na mnie przez długi czas i nie wysyłała mnie już tak często do sklepu. Była zaskoczona, że ośmieliłam się rozmawiać z osobą nieznajomą.

Swoje dzieci uczę, by nie rozmawiały z nieznajomymi na ulicy, mimo tego, że czasy kolejek przeminęły, mam nadzieje, że bezpowrotnie.

Napiszcie proszę o czasach PRL-lu, co Was bulwersowało, co Was śmieszyło, a może historyjkę wesołą z tamtych czasów?
Pozdrawiam<usmiech>
kukul777
Moderator Działu

« Odpowiedz #1 : Lut 12, 2017, 09:27:36 »

hosting zdjęć zapodaj.net

Czas ucieka a wspomnienia w nas trwają i dzięki takim zdjęciom w nas odżywają.
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Strona wygenerowana w 0.199 sekund z 19 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

magiclife blackspider wwwstadodzikich bialogrod horses-love