Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Mar 28, 2024, 13:36:27
 
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Płotopisanie  (Przeczytany 9073 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Herkules
Administrator
*****
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 12528



« : Gru 01, 2007, 21:16:54 »

Kiedy w maju przeczytałem posta pewnej Kasi, że ludzie tutaj nie potrafią ze sobą rozmawiać, chociaż są dorośli. Starałem się odpowiedzieć na tego posta.
Pisałem więc i pisałem i tak mi się jakoś rymowało, ze "kredą po płocie" powstało.
Minęło już pół roku, zmieniła się w dużym stopniu administracja, ale obyczaje obrzucania błotem jakoś nie ustały. Nie zamierzam nikogo tutaj nawracać, bo nie jestem misjonarzem, ale mam cichą nadzieję, że niektórzy zrozumieją, że jeśli każdy z nas będzie "obrzucał błotem" i "pluł jadem", to na końcu każdy z nas biedzie obrzucony błotem i opluty. Czy naprawdę po to tutaj przychodzimy aby być opluwanym i obrzucanym błotem?
Dlatego dzisiaj chciałbym przypomnieć majową rymowankę z pointą.

Kredą po płocie

Było to wtedy moi panowie,
Gdym z cienkich gumek robił „pstrykawki”
I kiedy miałem plastry na głowie,
Bo zlatywałem ciągle z huśtawki.
Spodnie podarte w miejscu wam znanym,
Za to poręcze świeciły w domu.
Babci do pieca wrzucałem kasztany
A na przechodniów plułem z balkonu.
I taki wtedy zwyczaj miałem,
że wszystkie hasła na płocie pisałem.
Że Zosia to świnia, że Wojtek jest głupi,
że stróż pan Marciniak jak bela się upił.
Lat już minęło ponad trzydzieści
I to co tu widzę we łbie się nie mieści.
Bo oto wróciła panowie i panie
Moda (a może plaga) na „płotopisanie”.
Od forum do forum, od bloga do bloga,
Biega „pismaków- maniaków”  załoga.
I po swojemu, sarmackim zwyczajem,
Biczują słowem niczym nahajem.
Herkules, to świnia, Zeus jest głupi,
Ate pisze bzdury a Pryczek znów się upił.
Opluć, zniszczyć, dokopać, obrzucić błotem,
Taki to już tu zwyczaj, bo płot jest płotem.
Czy prawda i rzetelność, przechodzą inflację?
Czy ktoś, kto na blogach „pluje”, zawsze ma rację?
Sam kiedyś kredą po płotach pisałem,
Że złe to było dawno już  zrozumiałem.
Dzisiaj nachodzą mnie myśli brzemienne,
Czy każdy zrozumie, że głupie to i denne?
Zapisane
Green woman
Gość
« Odpowiedz #1 : Gru 03, 2007, 03:44:03 »

Witam!
brawo!piekny wiersz i temat aktualny,niestety-dalej.Niejednokrotnie zadawalam sobie pytanie-po co?jaki cel przyswieca tym osobom?sama niejednokrotnie bylam i jestem obiektem tych atakow-tylko dlatego-ze jestem.i coraz mniej mam ochoty zagladac na czat.i wiem,ze wiele normalnych osob mysli podobnie.czy to sie zmieni?nie wiem.
Zapisane
dzina12
Gość
« Odpowiedz #2 : Gru 07, 2007, 22:34:10 »

Herkulesie, wydawałoby się, że płotopisanie w naszym wieku mamy już za sobą, że ten temat nas całkowicie nie dotyczy. Takie płotopisanie - jak słusznie podkreśliłeś - jest domena wieku młodzieńczego a nie naszego, po 40-ce. Ale jednak nie do końca tak jest, gdyż dość często jesteśmy świadkami takich paszkwili. Dzisiaj nawet można powiedzieć, że to płotopisanie przerodziło się w graffitomanie. W wielu miejscach graffiti w formie liter czy znaków świadczy o naruszeniu prawa, ponieważ jest często nielegalne, a to pociąga za sobą konsekwencje prawne.
Zapisane
EB:))
V.I.P.
***
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3436


Wielkie nadzieje czynią ludzi wielkimi...


« Odpowiedz #3 : Sty 04, 2008, 21:11:07 »

Brawo Herku..trafiłeś w samo sedno... Uśmiech..nic dodać..nic ująć.. Uśmiech
Zapisane

Pokrewne dusze łączą się od pierwszego wejrzenia diamentowymi więzami.
Herkules
Administrator
*****
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 12528



« Odpowiedz #4 : Sty 23, 2008, 16:09:24 »

Dosyć długo myślałem nad tym, gdzie zadać to pytanie. Myślę o "plotkopisaniu". Jest pewna grupa maniaków, których "powołaniem" stało się obrzucanie błotem osób, które w naszym pokoju mają swoją pozycję. Należy uznać za fakt, że osobom tym nie chodzi o konstruktywną krytykę, która mogłaby poprawić lub polepszyć atmosferę w pokoju. Należy uznać to za fakt, bo nie krytykują oni jawnego chamstwa i wulgarności niektórych ników, za to krytykują przysłowiowy brak przecinka u "kolorowych". Nie chodzi mi o słuszną i konstruktywną krytykę. Chodzi o jawne szkodzenie i poniżanie niektórych osób. Chodzi o niszczenie dobrego imienia szanowanych nicków. Chodzi o publikowanie na forych preparowanych privów, po to aby zaszkodzić lub ośmieszyć "ofiarę". Moje pytanie brzmi: Jak postępować z takimi "plotkopisarzami"? Mówić im, że jest to durne, prymitywne i jest oznaką braku kultury, czy też ignorować ich idiotyczne "blogobazgrolenie"?
Pozdrawiam i powodzenia życzę
Zapisane
EB:))
V.I.P.
***
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3436


Wielkie nadzieje czynią ludzi wielkimi...


« Odpowiedz #5 : Sty 23, 2008, 18:16:28 »

Moim zdaniem,reagowanie na takie zachowanie..to jak woda na młyn...a bycie ignorowanym boli..każdego... Uśmiech
Pozdrawiam... Uśmiech
Zapisane

Pokrewne dusze łączą się od pierwszego wejrzenia diamentowymi więzami.
@alias
V.I.P.
***
Offline Offline

Wiadomości: 4752



« Odpowiedz #6 : Sty 24, 2008, 08:48:18 »

Witajcie,
w tym wątku jeszcze mnie nie było  Mrugnięcie
A może przyjąć zasadę: niech mówią, dobrze czy źle, ale NIECH mówią?
Herkulesie, w sprawie płotopisania mam pewne przemyślenia, mające początek w zamierzchłej przeszłości, czyli w moim dzieciństwie. Nie przejmować się, ale...
Popieram EB:)) Plotuśnikom bazgrzącym na płotach dać po prostu ignora.
Pozdrawiam - @alias
Ps. Mnie też gdzieś tam nazwali "zastępcze COŚ, czyli @alias"
Zapisane

Ludzie są jak kwiaty - stworzeni do tego, aby się rozwijać
Kaczerbicha
V.I.P.
***
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 212


Nie jestem tak mądra - jak śliczna, ale swoje wiem


« Odpowiedz #7 : Mar 18, 2008, 08:27:39 »

Witam wszystkich serdecznie i milusio -- mysle ze zagoszcze tu na dluzej i bedzie niejedna okazja by sobie pogadulic , poczytalam Was troszke -- smutne są niektore wypowiedzi i mysle ze jest to spowodowane miekkim gruntem niektorych tu osob , a jak to bywa tonacy brzytwy sie chwyta -- Mahomet Twoje zachowanie jest conajmniej na poziomie zanizonej sredniej , ale zawsze masz szanse to poprawic --  Uśmiech , Pozdrawiam wszystkich cieplutko  Uśmiech
Zapisane
Herkules
Administrator
*****
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 12528



« Odpowiedz #8 : Kwi 11, 2008, 08:06:34 »

....Ps. Mnie też gdzieś tam nazwali "zastępcze COŚ, czyli @alias"

W zasadzie nie należę do ludzi ciekawskich, jednakże ciekaw jestem, czy nadal nazywają Cię tam "zastępcze COŚ"?
A może zapracowałaś już sobie na inny "niczek"?
Pozdrawiam i powodzenia życzę
Zapisane
Sasza_Dancer
V.I.P.
***
Offline Offline

Wiadomości: 691


« Odpowiedz #9 : Lut 26, 2010, 21:52:52 »

czasami na płotach są mądrości życiowe , wiec ja czytam płoty
Zapisane
dzina
Moderator Globalny
*****
Offline Offline

Wiadomości: 9213



« Odpowiedz #10 : Lut 26, 2010, 22:44:40 »

Cześć, Saszka! Jak coś ciekawego wyczytasz, napisz w skrócie o nich na forum. Uśmiech
Pozdrawiam
Zapisane
anina
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3


« Odpowiedz #11 : Lut 27, 2010, 11:08:30 »

Kiedy w maju przeczytałem posta pewnej Kasi, że ludzie tutaj nie potrafią ze sobą rozmawiać, chociaż są dorośli, starałem się odpowiedzieć na tego posta.
Pisałem więc i pisałem i tak mi się jakoś rymowało, ze "kredą po płocie" powstało.
Minęło już pół roku, zmieniła się w dużym stopniu administracja, ale obyczaje obrzucania błotem jakoś nie ustały, nie zamierzam nikogo tutaj nawracać, bo nie jestem misjonarzem, ale mam cichą nadzieję, że niektórzy zrozumieją, że jeśli każdy z nas będzie "obrzucał błotem" i "pluł jadem", to na końcu każdy z nas biedzie obrzucony błotem i opluty a czy naprawdę po to tutaj przychodzimy aby być opluwanym i obrzucanym błotem?
Dlatego dzisiaj chciałbym przypomnieć majowa rymowankę z pointą.

Kredą po płocie


Było to wtedy moi panowie,
Gdym z cienkich gumek robił „pstrykawki”
I kiedy miałem plastry na głowie,
Bo zlatywałem ciągle z huśtawki.
Spodnie podarte w miejscu wam znanym,
Za to poręcze świeciły w domu.
Babci do pieca wrzucałem kasztany
A na przechodniów plułem z balkonu.
I taki wtedy zwyczaj miałem,
Ze wszystkie hasła na płocie pisałem.
Ze Zosia, to świnia, ze Wojtek jest głupi,
Ze stróż pan Marciniak jak bela się upił.
Lat już minęło ponad trzydzieści
I to co tu widzę we łbie się nie mieści.
Bo oto wróciła panowie i panie
Moda (a może plaga) na „płotopisanie”.
Od forum do forum, od bloga do bloga,
Biega „pismaków- maniaków”  załoga.
I po swojemu, sarmackim zwyczajem,
Biczują słowem niczym nahajem.
Herkules, to świnia, Zeus jest głupi,
Ate pisze bzdury a pryczek znów się upił.
Opluć, zniszczyć, dokopać, obrzucić błotem,
Taki to już tu zwyczaj, bo płot jest płotem.
Czy prawda i rzetelność, przechodzą inflację?
Czy ktoś, kto na blogach „pluje”, zawsze ma rację?
Sam kiedyś kredą po płotach pisałem,
Ze złe to było dawno już  zrozumiałem.
Dzisiaj nachodzą mnie myśli brzemienne,
Czy każdy zrozumie, ze głupie to i denne?




 :)Witam wszystkich bardzo serdecznie.
Z góry przepraszam za moje ewentualne gafy i nieumiejętność w poruszaniu się po forum,ale jestem nowicjuszką w tych sprawach Mrugnięcie.Całkiem przypadkiem trafiłam w to miejsce,ale tak mi się spodobało,że postanowiłam do Was dołączyć Uśmiech.Jesteście bardzo sympatyczną grupką i podoba mi się to ja staracie się o utrzymanie dobrej atmosfery.W życiu mamy wystarczająco dużo przykrych zdarzeń i złych ludzi,aby spotykając się w takich miejscach  rozsiewać dodatkowo nienawiść czy niezgodę.Tu przede wszystkim powinna być dobra zabawa Duży uśmiech.Proszę Was o życzliwe przyjęcie mojej osoby do swego sympatycznego grona i pomoc w prawidłowym funkcjonowaniu tutaj Smutny......uf  nie wiem czy w odpowiednim miejscu Z politowaniem
Zapisane

a_nina
Dominika
Szamanka
****
Offline Offline

Wiadomości: 2777


« Odpowiedz #12 : Lut 27, 2010, 11:33:13 »

Witaj anina miło.
Wklejając post Herkulesa, przypomniałaś mi o innej formie pisania(rymy), za to Ci dziękuję.Wklejamy cytaty kiedy chcemy odnieść się do słów i wypowiedzi czyjejś, jednak uważam, że to żadna gafa, a przypomnienie o różnych formach pisania.
Mam nadzieję, że będziesz z nami czuła się dobrze, To forum jest ogromne(rozbudowane), jest wiele do czytania, prawdziwa księga wiedzy i spostrzeżeń.Nie będziesz się z nami nudzić, a jeśli lubisz zgodę i miłą atmosferę, tym bardziej możemy się cieszyć, że ludzie kulturalni i z humorem do nas zaglądają i dołączają do naszego grona.
Pozdrawiam miło i miłej zabawy życzę. Chichot
Zapisane
Sasza_Dancer
V.I.P.
***
Offline Offline

Wiadomości: 691


« Odpowiedz #13 : Lut 27, 2010, 16:18:17 »

a naprzykład to , :w naszym wieku kobiety(meżczyźni) są jak kible albo zasrane albo zajęte" cycat z ławki w parku
Zapisane
@alias
V.I.P.
***
Offline Offline

Wiadomości: 4752



« Odpowiedz #14 : Lut 27, 2010, 22:56:18 »

Saszka, serio, takie napisy na ławkach widziałeś?

Pozdrawiam - @alias

Zapisane

Ludzie są jak kwiaty - stworzeni do tego, aby się rozwijać
Dominika
Szamanka
****
Offline Offline

Wiadomości: 2777


« Odpowiedz #15 : Lut 28, 2010, 08:04:39 »

Kiedyś na ławeczce dyskretne serduszko wyryte z inicjałami kochanej osoby można było zobaczyć.
Dziś cuda wyczytać można, nie tylko na ławkach, ale na murach budynków, na ścianach klatek schodowych.Czuje się tę potrzebę rozmowy i obwieszczania światu o ważnych doznaniach, czy ważnych poglądach.Brak płotów rodzi desperacje w ludziach? Duży uśmiech

Pozdrawiam miło. Chichot
Zapisane
@alias
V.I.P.
***
Offline Offline

Wiadomości: 4752



« Odpowiedz #16 : Lut 28, 2010, 08:51:09 »

Dominisiu, tylko że te napisy na murach (bo płotów, rzeczywiście, coraz mniej) czasami budzą we mnie - mówiąc oględnie - mieszane uczucia. Dzieje się tak zwłaszcza wtedy, gdy "uczucia" wyrażane są słowami powszechnie uznawanymi za obraźliwe.

Pozdrawiam - @alias

Zapisane

Ludzie są jak kwiaty - stworzeni do tego, aby się rozwijać
Dominika
Szamanka
****
Offline Offline

Wiadomości: 2777


« Odpowiedz #17 : Lut 28, 2010, 09:08:50 »

@alias, nie czytam tych napisów, ignoruje je jak się tylko da.Kto pisze te dyrdymały?Dzieciaki, myślę sobie, że chcą zwrócić na siebie uwagę. Smutny
Pozdrawiam miło.
Zapisane
@alias
V.I.P.
***
Offline Offline

Wiadomości: 4752



« Odpowiedz #18 : Lut 28, 2010, 09:13:59 »

Dominiko, obawiam się, że pisują nie tylko dzieciaki. Nie dalej niż na jesieni w moim mieście przyłapano pana w sile wieku, który we wszystkich możliwych miejscach wypisywał różne brednie, dotyczące polityki. Nie tylko gęsto używał tych "wyrazów", o których wspomniałam wcześniej, ale nie obchodziło go, czy daje upust swoim uczuciom na kawałku ogrodzenia, zasłaniającego budowany własnie obiekt, czy też na prześlicznie i z pietyzmem odrestaurowanej zabytkowej kamienicy. Bywa i tak, niestety.

Pozdrawiam - @alias

Zapisane

Ludzie są jak kwiaty - stworzeni do tego, aby się rozwijać
kukul777
Moderator Działu
*****
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2964



« Odpowiedz #19 : Lis 23, 2010, 16:44:55 »

Witam serdecznie.
Pozwolę sobie wtrącić swoje 3 grosze odnośnie przeczytanych wyżej postów.
Obrzucanie kogoś błotem świadczy o kulturze osobistej i wychowaniu. Pokazuje również charakter danej osoby ,którą być może życie doświadcza ciężko i w ten sposób odreagowuje swoje niepowodzenia lub problemy. Być może brak prawdziwego przyjaciela z którym można o wszystkim porozmawiać ,który potrafi wysłuchać,doradzić i pomóc powoduje w niektórych złośliwość.
Pozdrawiam.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Strona wygenerowana w 0.619 sekund z 19 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

maho horseworld powstancywalki kl7 typer