Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Kwi 20, 2024, 13:52:11
 
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Naród narzeka na niepełnosprawnych...  (Przeczytany 1887 razy)
0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.
Lotos
V.I.P.
***
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 90


WWW
« : Lut 05, 2020, 20:41:53 »

Gotuje się we mnie kiedy ciemny naród nie ma wogóle pojęcia o czymś a piepszy...

Narzekają ludzie głównie starsi, że utrzymują niepełnosprawnych ze swoich podatków
Co jest główno prawda

Sam jestem osobą niepełnosprawną z grupą znaczną
Choroby kardioligiczne + okulistyczne....

I ludzie nie mając pojęci krytykuje...

Pragnę nadmienić, że my też płacimy podatek do skarbu państwa
Zus nam, z automatu potrąca na PIT z którego sie rozliczam na koniec roku
I potrącają na NFZ ubespieczenie

Tytuł renty dostajem na rzecz tego źe nie jesteśmy w stanie się utrzymać z pracy...
Renta to jest jako nasz dochód utrzymania się
Z tad też płacimy podatki od tego....
Zus za nas płaci

Mało teboTaki dodatek w naszym kraju jest minimalny
Okolo 900 zł

Z czego np w niemczech niepełnosprawny
Ma 1.500 euro


Niech jtoś z was krytykujących sprubuje
Wyżyc za 900 zl

Oplaci mieszkanie, kupi leki, odzież i jedzenie

Niek ktoś z krytykujących zamknie całkiem np oczyZeby nic nie widział i niech sprubuje funkcjonować z zamkniętymi oczami???

Dlaczego naród nie czepi sie np więźniów
Ze z naszych podatkow - niepełnosprawnych też
Utrzymujemy

Bandytów
Morderców
Gwałcicieli
Pedofilów???

Dlaczego ich sie naród nie czepi tylko chorych
Tych co np cale zycie sa przykuci do łóżka???
Ja i tak mam priblemy tylko okulistyczne i kardiologiczne

KARDIOMIOPATIA ROZCZENIOWA

Czekam na przeszczep serca w Zabrzu....
Zapisane
Lotos
V.I.P.
***
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 90


WWW
« Odpowiedz #1 : Lut 05, 2020, 21:17:38 »

Mam stymulator serca sztuczny qszczepiony ale on już nie daje rady

Tylko przeszczep serca może uratować mi żcie

Mam dopiero 34 lata - chciałbym trochę pożyć
Żeby moj 5 miesieczny synek poznał ojca i trochę z nim pożyl....

Jak nie dla siebie to dla syna sie ratować
Zapisane
Herkules
Administrator
*****
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 12528



« Odpowiedz #2 : Lut 07, 2020, 00:21:00 »

Osobiście nie lubię kiedy się ocenia całą grupę ludzi czy też cały naród za czyny lub wady jednostki lub nielicznej grupki.
Wiem, że to boli kiedy ktoś z niewiedzy lub głupoty sieje nieprawdziwe "nowinki".  To właśnie dlatego powinniśmy być
ostrożni w ocenie innych. Nie można przecież oskarżać całego narodu za czyny kilku czy kilkuset plotkarzy.
Moim zdaniem twierdzenie, że to naród narzeka na niepełnosprawnych jest grubą przesadą.
Wiem, że niepełnosprawnym jest niełatwo, w Polsce z pewnością gorzej, jak w wielu innych - nie zawsze bogatszych krajach.
Niepełnosprawnym nigdy nie było w Polsce łatwo, od kilku lat oprócz tego, że nie jest łatwo materialnie, dochodzi zawiść i nienawiść
innych grup społecznych. Zastanawiałeś się kiedyś skąd to się bierze? Dlaczego tak jest? Moim zdaniem to nie przypadek.
Przypomnij sobie strajk niepełnosprawnych i ich matek w sejmie. Była premier Beata Szydło nawet nie raczyła wysłuchać
postulatów i próśb osób niepełnosprawnych, wolała zrobić sobie wycieczkę po Dunajcu. To właśnie wtedy w TVP zaczęto
emitować przekłamaną propagandę jak za PIS niepełnosprawnym się poprawiło. To właśnie wtedy publikowano dane ile
PODATNIKA kosztują niepełnosprawni i o ile więcej będzie to kosztować PODATNIKA, jeśli rząd ulegnie i uwzględni
żądania strajkujących niepełnosprawnych. Te liczby i te obrazki emitowane w TVPropaganda zostały niektórym w głowach.
Tym rencistom i emerytom, którzy o miliardach na niepełnosprawnych zapomnieli, TVPropaganda niedawno znów przypomniała.
Dlaczego? Z jakiego powodu? Proste, jak nie wiadomo o co chodzi, chodzi o pieniądze. Kaczyński obiecał w kampanii wyborczej
trzynastą a jak dobrze pójdzie nawet czternastą emeryturę. Sęk w tym, że tych pieniędzy nie wpisano w budżet na rok 2020,
bo okazałoby się że Morawiecki niczym Gierek zadłuża Polskę na potęgę. Skoro jednak pan prezes obiecał i wysokie poparcie w sondażach
chce się utrzymać, to przed wyborami prezydenckimi, które są nie tylko ważne dla pana Dudy lecz arcy ważne dla PIS - trzeba kupić emerytów.
Czym? No właśnie trzynastką, czternastką. No ale skąd jak nie ma kasy? Jest, jest. Jest taki fundusz na niepełnosprawnych - nazywa się
Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, to właśnie ten fundusz trzeba złupić, aby przekupić emerytów!
Można o tym przeczytać na: https://kadry.infor.pl/wiadomosci/3566227,Finansowanie-trzynastych-emerytur-w-2020-r-z-funduszu-dla-osob-niepelnosprawnych.html
ale nie tylko tam można się dowiedzieć, że: "Finansowanie trzynastych emerytur w 2020 roku jest z funduszu dla osób niepełnosprawnych".

Trzynaste emerytury będą finansowane z Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych - tak zdecydowała komisja finansów publicznych".

Takie hasła nie są chętnie czytane i słyszane nawet przez wielbicieli prezesa, no bo jak tu okradać niepełnosprawnych?
No ale pan prezes ma sprawdzoną szczujnię zwaną TVPropaganda! Nie po raz pierwszy zaszczuje się jednych przeciwko innym.
Szczuto już przeciwko pielęgniarkom, przeciwko lekarzom rezydentom, szczuto przeciwko nauczycielom, niepełnosprawnym, sędziom i wielu innym.
Dlaczego nie poszczuć jeszcze raz? Przecież wybory już za trzy miesiące, bez głosów przekupionych emerytów Dudopis przegra.
To oczywiście będzie przegrana PIS i prezesa osobiście. To właśnie dlatego prezes gotów jest poświęcić niewielką grupę,
która zazwyczaj jest cicha i pokorna, po to aby pozyskać głosy kilku milionów polskich emerytów.
Kaczyński od lat dzieli polskie społeczeństwo. Sortuje i skłóca. On wie, że skłóconym społeczeństwem rządzi się o wiele łatwiej.
Nie na darmo "zainstalował" Kurskiego do TVPropaganda. Ciemny naród ma wszystko kupić.
Zapisane
Lotos
V.I.P.
***
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 90


WWW
« Odpowiedz #3 : Lut 07, 2020, 17:05:26 »

Osobiście nie lubię kiedy się ocenia całą grupę ludzi czy też cały naród za czyny lub wady jednostki lub nielicznej grupki.
Wiem, że to boli kiedy ktoś z niewiedzy lub głupoty sieje nieprawdziwe "nowinki".  To właśnie dlatego powinniśmy być
ostrożni w ocenie innych. Nie można przecież oskarżać całego narodu za czyny kilku czy kilkuset plotkarzy.
Moim zdaniem twierdzenie, że to naród narzeka na niepełnosprawnych jest grubą przesadą.
Wiem, że niepełnosprawnym jest niełatwo, w Polsce z pewnością gorzej, jak w wielu innych - nie zawsze bogatszych krajach.
Niepełnosprawnym nigdy nie było w Polsce łatwo, od kilku lat oprócz tego, że nie jest łatwo materialnie, dochodzi zawiść i nienawiść
innych grup społecznych. Zastanawiałeś się kiedyś skąd to się bierze? Dlaczego tak jest? Moim zdaniem to nie przypadek.
Przypomnij sobie strajk niepełnosprawnych i ich matek w sejmie. Była premier Beata Szydło nawet nie raczyła wysłuchać
postulatów i próśb osób niepełnosprawnych, wolała zrobić sobie wycieczkę po Dunajcu. To właśnie wtedy w TVP zaczęto
emitować przekłamaną propagandę jak za PIS niepełnosprawnym się poprawiło. To właśnie wtedy publikowano dane ile
PODATNIKA kosztują niepełnosprawni i o ile więcej będzie to kosztować PODATNIKA, jeśli rząd ulegnie i uwzględni
żądania strajkujących niepełnosprawnych. Te liczby i te obrazki emitowane w TVPropaganda zostały niektórym w głowach.
Tym rencistom i emerytom, którzy o miliardach na niepełnosprawnych zapomnieli, TVPropaganda niedawno znów przypomniała.
Dlaczego? Z jakiego powodu? Proste, jak nie wiadomo o co chodzi, chodzi o pieniądze. Kaczyński obiecał w kampanii wyborczej
trzynastą a jak dobrze pójdzie nawet czternastą emeryturę. Sęk w tym, że tych pieniędzy nie wpisano w budżet na rok 2020,
bo okazałoby się że Morawiecki niczym Gierek zadłuża Polskę na potęgę. Skoro jednak pan prezes obiecał i wysokie poparcie w sondażach
chce się utrzymać, to przed wyborami prezydenckimi, które są nie tylko ważne dla pana Dudy lecz arcy ważne dla PIS - trzeba kupić emerytów.
Czym? No właśnie trzynastką, czternastką. No ale skąd jak nie ma kasy? Jest, jest. Jest taki fundusz na niepełnosprawnych - nazywa się
Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, to właśnie ten fundusz trzeba złupić, aby przekupić emerytów!
Można o tym przeczytać na: https://kadry.infor.pl/wiadomosci/3566227,Finansowanie-trzynastych-emerytur-w-2020-r-z-funduszu-dla-osob-niepelnosprawnych.html
ale nie tylko tam można się dowiedzieć, że: "Finansowanie trzynastych emerytur w 2020 roku jest z funduszu dla osób niepełnosprawnych".

Trzynaste emerytury będą finansowane z Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych - tak zdecydowała komisja finansów publicznych".

Takie hasła nie są chętnie czytane i słyszane nawet przez wielbicieli prezesa, no bo jak tu okradać niepełnosprawnych?
No ale pan prezes ma sprawdzoną szczujnię zwaną TVPropaganda! Nie po raz pierwszy zaszczuje się jednych przeciwko innym.
Szczuto już przeciwko pielęgniarkom, przeciwko lekarzom rezydentom, szczuto przeciwko nauczycielom, niepełnosprawnym, sędziom i wielu innym.
Dlaczego nie poszczuć jeszcze raz? Przecież wybory już za trzy miesiące, bez głosów przekupionych emerytów Dudopis przegra.
To oczywiście będzie przegrana PIS i prezesa osobiście. To właśnie dlatego prezes gotów jest poświęcić niewielką grupę,
która zazwyczaj jest cicha i pokorna, po to aby pozyskać głosy kilku milionów polskich emerytów.
Kaczyński od lat dzieli polskie społeczeństwo. Sortuje i skłóca. On wie, że skłóconym społeczeństwem rządzi się o wiele łatwiej.
Nie na darmo "zainstalował" Kurskiego do TVPropaganda. Ciemny naród ma wszystko kupić.



No wiem, ale rozumiesz o co mi chodzi???
Ze ludzom wydaje się ze na nas robią
A to nie prawda...
Zapisane
Herkules
Administrator
*****
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 12528



« Odpowiedz #4 : Lut 07, 2020, 22:07:54 »

Oczywiście wiem o co chodziło. To właśnie dlatego napisałem, że wiem jak to boli
kiedy jest się niesłusznie o coś posądzonym, pomawianym lub oczernianym. To właśnie dlatego
my też powinniśmy być ostrożni zanim kogoś o coś oskarżamy. Moim zdaniem (o czym wczoraj pisałem),
to nie cały naród jest winny, nawet nie tych kilka tysięcy, którzy uwierzyli tej kłamliwej propagandzie.
To polityka szczucia jednej grupy społecznej przeciwko innej grupie jest temu winna! Przypomnij sobie
przeciwko ilu grupom społecznym czy zawodowym już szczuto. Od pięciu lat każda grupa społeczna lub
zawodowa, która się czegoś głośno domagała była systemowo i brutalnie zaszczuta. Na dodatek o czym
powinno się wiedzieć - to szczucie jest opłacane z kieszeni podatnika. PIS-owska większość sejmowa
przegłosowała 09.01.2020 ustawę o dofinansowaniu TVP. Dodatkowe 1,95 miliarda ma zasilić budżet
TVP. Na oszukańczą i kłamliwą propagandę kasa jest. Na szpitale, na szkoły, na niepełnosprawnych brak!
Jeśli masz ochotę poczytać o szczegółach finansowania różnych form propagandy, polecam przeczytać
artykuł którego link podaję podaję poniżej. Jest to artykuł w Gazecie Pomorskiej, która nie należy do zdecydowanych
krytyków rządu czy też PIS. Mimo to powodów do krytyki doczytasz się tam sporo jest to bowiem rozmowa z Jarosławem Wojtasem,
politologiem z WSB w Toruniu, o budżecie państwa i 2 miliardach zł na TVP.
https://pomorska.pl/2-miliardy-na-tvp-a-ludzie-zyja-aby-pracowac-zamiast-pracowac-aby-zyc-rozmowa/ar/c15-14705651
Parafrazując Twój tytuł można z czystym sumieniem napisać, że naród który wszystkie kłamstwa Kurskiego kupi,
będzie narzekać na niepełnosprawnych, nauczycieli, sędziów i każdą grupę na którą w TVPropaganda szczuć będą.


Zapisane
barubasz
Moderator Działu
*****
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 190


« Odpowiedz #5 : Lut 08, 2020, 11:42:36 »

         Dziwne, ale nie spotkałam się z narzekaniem Społeczeństwa na osoby niepełnosprawne , wręcz przeciwnie.
Pamiętamy wszyscy strajk osób niepełnosprawnych w Sejmie (2018), kiedy to strajkujący spotkali się
z ogromnym wsparciem Społeczeństwa. Rozumiem rozgoryczenie Pana, ponieważ Rząd nie przejął się
trudną sytuacją tej grupy. Strajk został siłą zakończony, wg Marszałka Karczewskiego, osoby niepełnosprawne
stanowiły zagrożenie epidemiologiczne. Niewiele się zmieniło po tej manifestacji. Jednak nie o tym mowa.

       Przytacza Pan wysokość dodatków dla niepełnosprawnych w naszym Kraju, porównując je z zachodnim sąsiadem - Niemcami.
Moim zdaniem ta analogia nie jest najtrafniejsza, to tak jakby porównał Pan jakość produkcji Mercedesa a Fiata,
i chciał postawić znak równości między obydwoma producentami.
Można by zapisać wiele stron analizując politykę obu państw. Polityka w ogólnym rozumieniu tego słowa,
to zapewnienie każdej grupie społecznej należytego bytu, ochrony zdrowia, nauki itd.
Przyzna Pan, że mamy na powyższe niewielki wpływ, poza uczestnictwem w wyborach, wybraniem najodpowiedniejszych,
najbardziej wiarygodnych polityków, którzy będą uczciwymi reprezentantami wyborców.
Proszę zrozumieć, że cały budżet Państwa na każdy rok, tworzony jest na prognozowanych wpływach między innymi z podatków.
Premier, Prezydent, ministrowie nam niczego nie dają !!! choć wielu z takim uwielbieniem powtarza "PiS nam dał" ,
czyli Rząd, bo tutaj należy postawić znak równości.
Nigdy nie dorównamy do wysokorozwiniętych państw Europy i Świata, mimo przynależności do UE ! Bo my najzwyczajniej nie potrafimy.
Przykre !!!

 Powyższych  analogii proszę nie brać jako niechęć, czy krytykę Pana rozgoryczenia.
 Rozumiem.
Także reprezentuję pogląd społeczno-ekonomiczny, domagających  się  równych praw obywateli  pod  względem społecznym i politycznym.
To model demokratycznego państwa :" Celem i sensem istnienia państwa jest dobro człowieka, zarówno w wymiarze indywidualnym, jak i zbiorowym, jako cząstki społeczeństwa "


Pozdrawiam
Zapisane
Herkules
Administrator
*****
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 12528



« Odpowiedz #6 : Lut 09, 2020, 00:46:22 »

Na początku chciałbym poinformować o tym, że pozwoliłem sobie scalić wątki bez wcześniejszego
uzgodnienia z autorami obu wątków. Ponieważ jednak wątek "Barabusz" jest komentarzem do wątku
autorstwa Lotosa, uważam, że wątki te powinny być scalone gdyż każdy, kto przeczyta po jakimś czasie
wpis Barabusz niekoniecznie musiałby wiedzieć o czym pisał Lotos. Tego chciałem uniknąć i skorzystałem z praw
administratora. Tyle odnośnie spraw technicznych. Teraz wracam do tematu wątku.

Basiu, podobnie jak Ciebie zabolało mnie we pisie Lotosa to "wrzucanie do jednego worka" całego narodu
za grzeszki czy też głupotę jednostek lub niewielkiej grupy. W moich poprzednich wpisach zwróciłem uwagę,
że to nie naród i nie emeryci wzniecili kampanię propagandową przeciwko niepełnosprawnym protestującym
w sejmie w 2018. To zaczęło się od pogardy byłej premier Szydło wobec strajkującym niepełnosprawnym i ich matkom,
która wolała zrobić sobie urlop na Dunajcu zamiast porozmawiać o problemach niepełnosprawnych.
W czasie kiedy pani Szydło woziła d... na góralskich tratwach po Dunajcu - TVP emitowała naginane dane statystyczne o
tym jak dobrze za rządów PIS powodzi się niepełnosprawnym, a te "kłamliwe baby co okupują sejm" to oszustki
opłacane przez totalną opozycję, Merkel, zagranicę i Bóg wie jeszcze przez jakiego wroga "Dobrej zmiany"!
Polski naród pokazał po raz kolejny jak bardzo solidarny i dobroduszny jest z chorymi i niepełnosprawnymi
podczas ostatniej WOŚP. Rekord za rekordem! To naród, naród nie rząd! Pokazał dobroduszność.
Mimo to chciałbym chociaż w części obronić wpis Lotosa. Zaznaczając jednocześnie, że to nie naród lecz
mała cząstka tego narodu pod wpływem kłamliwej propagandy dała się "wpuścić w maliny" i narzeka na to, że
niepełnosprawni kasują miliony, na które renciści (a nie niepełnosprawni) pracowali. Nie chcę się powtarzać,
bo już w poprzednich wpisach opisałem jak pisowska propaganda chce rozegrać emerytów przeciwko niepełnosprawnym
w sprawie wypłacenia trzynastych emerytur z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Kaczyński naobiecywał a skoro kasy nie ma to trzeba kogoś złupić, bo wybory tuż, tuż.
Pytanie tylko czy ciemny lud to kupi.


   
Zapisane
barubasz
Moderator Działu
*****
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 190


« Odpowiedz #7 : Lut 09, 2020, 12:47:38 »

      Dzięki Herkulesie za scalenie wątków, to moja wina...chyba, po prostu odpisałam pod wiadomością LOTOSA.

Zgadzam się z tym o czym piszesz, jak odbierasz politykę naszego Państwa, mam takie samo zdanie i odczucia.
Mało mnie bawi "13" dla emerytów, skoro wzięła się z obniżonej rocznej waloryzacji z 3,24 % na 2,86 %, oszukano nas,
ale większość widzi tylko dodatkowe wynagrodzenie, nie myśląc skąd się wzięło.
"Trzynasta emerytura" to obietnica wyborcza, która pomogła PiS wygrać wybory do PE.
Pieniądze zostały wypłacone w maju, wybory były pod koniec tego miesiąca.
Tegoroczna  wypłata trzynastek nie została uwzględniona w projekcie budżetu 2020.
Zastosowano więc trick i Solidarnościowy Fundusz Wsparcia Osób Niepełnosprawnych.
Posłowie zamienili (bo mają większość w Sejmie) na Fundusz Solidarnościowy, z którego mają być finansowane trzynaste emerytury.
Gdyby mi ktoś kilka late temu powiedział, że tak niszcząca Polskę polityka, będzie miała miejsce,
zapewne uznałabym to za podżeganie do nienawiści. A jednak.

Boli tylko rozumowanie wielu Polaków, także mieszkających na Zachodzie (w demokratycznych państwach):
 "dostali trzynaste emerytury i jeszcze im źle, krytykują taki dobry rząd ".......... Żałosne !

Życzę miłego dnia, pozdrawiam
Barubasz
Zapisane
Lotos
V.I.P.
***
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 90


WWW
« Odpowiedz #8 : Lut 09, 2020, 13:49:23 »

No i ok
Myśle że wszystko sobie wyjaśniliśmy
Zapisane
Lotos
V.I.P.
***
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 90


WWW
« Odpowiedz #9 : Lip 13, 2020, 20:49:53 »

Udało się

Mój prezydent wygrał


Brawo
Huraaaaaa

Andrzej Duda
Zapisane
Herkules
Administrator
*****
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 12528



« Odpowiedz #10 : Sie 06, 2020, 01:42:13 »

Już przed moim urlopem czytałem ten wpis, kiwając głową. Już wtedy pomyślałem sobie, niech powisi.
Kiedyś autor tego wpisu nieźle będzie się tego wstydzić. Będzie się wstydzić z kilku powodów.
Będzie się wstydzić, że dał się nabrać na kłamliwą propagandę. Będzie się wstydzić za swoje zaślepienie.
Ale najbardziej będzie się wstydzić za wspieranie kłamstw, oszustw i okradanie społeczeństwa jakie PIS
zafundował nie tylko "ciemnemu ludowi, który to kupi" ale całemu społeczeństwu obecnemu i kilku następnym pokoleniom.
Wstydzić powinieneś się także dlatego, że w wątku w którym narzekasz, iż to naród narzeka na niepełnosprawnych,
wiwatujesz z zachwytem na rzecz prezydenta i rządu, którzy okradają nie tylko niepełnosprawnych ale i chorych na raka,
na Covid-19 ale także rencistów i emerytów! Pan Duda jednym podpisem odebrał dwa miliardy rocznie dla chorych na raka
i przekazał te pieniądze na kłamliwą i oszukańczą propagandę TVPIS, która pomogła mu wygrać wybory!
Tak podłej, tak kłamliwej i tak oszukańczej propagandy nie stosowali nawet Goebbels i komuniści!

I na koniec jeszcze jedno. To nie jest twój prezydent. To jest dudopis prezesa!
Zapisane
Herkules
Administrator
*****
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 12528



« Odpowiedz #11 : Sie 09, 2020, 20:14:20 »

Zapisane
Herkules
Administrator
*****
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 12528



« Odpowiedz #12 : Mar 24, 2021, 23:29:35 »

Udało się
Mój prezydent wygrał
Brawo
Huraaaaaa
Andrzej Duda


Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Strona wygenerowana w 0.254 sekund z 19 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

kluczzmierzchu polskierpgbywariat forumpolskiejzabawy bestserver najlepszemeble