Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Sty 25, 2020, 11:40:41

Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Od dzisiaj:  (Przeczytany 159 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
dzina
Moderator Forum

« : Lip 16, 2019, 20:01:01 »

Od dzisiaj jestem zasłużoną emerytką. Skończyłam właśnie dzisiaj przewidziany wiek emerytalny dla kobiet. Nie wiem czy się śmiać czy płakać. Hahaha
Jedno, to mogłabym od dzisiaj leżeć brzuchem do góry. Ale tak nie jest będąc w Niemczech. Tu by jeszcze trochę pobyć trzeba pracować, pracować i jeszcze raz pracować. W Polsce za emeryturę skromnie bym się utrzymała. Ale puki zdrowie (jako tako) mi dopisuje, to chciałabym jeszcze pozwiedzać. Z polskiej emerytury i bez pracy o podróżach mogę zapomnieć.
kukul777
Moderator Działu

« Odpowiedz #1 : Wrz 15, 2019, 14:02:52 »

Super Dzino bo byt socjalny już zapewniony i może jak piszesz nie jest to zgodne z Twoimi oczekiwaniami ale skromne i pewne. U mnie ZUS wyliczył  5002 zł emerytury jak pójdę w wieku 65 lat, na obecną chwile jest to więcej niż zarabiam, bo będę opłacać tylko 9% na służbę zdrowia i  18% a nie jak do tej pory 19%  ( o ile  rząd to wprowadzi) podatku plus dodatek za prace w warunkach szczególnych. Już nie mogę się doczekać ale niestety to jeszcze niecałe 3 lata Uśmiech.
Osobiście jestem zwolennikiem likwidacji ZUS-u a emeryturę powinni urzędowo płacić od lat pracy wszak nie ważne ile kto zarabiał, po przejściu w stan spoczynku wszyscy mają taki sam żołądek.

dzina
Moderator Forum

« Odpowiedz #2 : Lis 08, 2019, 17:45:56 »

Kukul, to będzie piękna emeryturka. Da się z tego spokojnie wyżyć. Moja jest dużo niższa, ale nie jest taka zła. W Niemczech jeszcze pracuję, więc na co nieco mnie stać. Oby tylko zdrowie dopisało, bo to jest dla mojego wieku najważniejsze.
Herkules
Administrator

« Odpowiedz #3 : Lis 13, 2019, 23:29:13 »

...U mnie ZUS wyliczył  5002 zł emerytury jak pójdę w wieku 65 lat, na obecną chwile jest to więcej niż zarabiam...

Kukul, kiedy to czytałem po raz pierwszy, pomyślałem sobie że coś źle odczytałeś i wstrzymałem się od gratulacji.
Twój wpis "wisi" już tutaj kilka dni a skoro niczego nie korygujesz, to pomyłkę wykluczam i naprawdę serdecznie gratuluję.
Czynię to z radością bo jesteś pierwszą znaną mi osobą na świecie, która dostanie więcej emerytury jak zarabiała tuż przed emeryturą.
Emerytura też jest u mnie aktualnym tematem, też już wiem ile będę dostawać co miesiąc i trochę Ci zazdroszczę. Nie samej kwoty, bo
przeliczając na złotówki, dostanę więcej od Ciebie. Porównując jednak moją przyszłą emeryturę do moich ostatnich zarobków, będzie to około połowy.
Faktem jest, że lata pracy z Polski mają niewielki wpływ na wysokość mojej emerytury, tym bardziej że technikum nie zaliczono mi do lat pracy.
Ale gdyby nawet zaliczono mi technikum do lat pracy a zarobki z PRL zaliczono jako lata pracy w RFN, to i tak nie osiągnął bym 70% ostatnich zarobków.
Wiem, że moje zarobki z piętnastu ostatnich lat, to zarobki grubo ponad niemiecką przeciętną i to właśnie dzięki tym zarobkom
będę dostawać całkiem niezłą emeryturkę. Ale dodatkowo do mojej emerytury (odpowiednik ZUS-owskiej) będę dostawać emeryturę zakładową
z boschowskiego funduszu emerytalnego (Bosch Pensions Fonds) Jako trzeci filar mojej emerytury to świadczenia z prywatnego ubezpieczenia,
na które płaciłem ponad 20 lat. Licząc jednak wszystkie te świadczenia w całość, wciąż jestem daleki od moich ostatnich zarobków.
Kukul, ja naprawdę z całego serca życzę Ci tej dobrej emeryturki, wyższej od ostatnich zarobków.
Mimo to radzę Ci abyś sprawdził czy Twoja emerytura nie jest obliczona w "starych złotówkach",
bo ja jeszcze nigdy nie spotkałem się z takim przypadkiem, że emerytura jest wyższa od ostatnich zarobków.

PS. Na temat jednakowych emerytur i jednakowych żołądków na pewno się jeszcze dopiszę.

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Strona wygenerowana w 0.038 sekund z 19 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

gangddp companions catzland przygodywdziczy rowerowyplaczamkowy