Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Sie 25, 2019, 05:26:03

Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Mastektomia prewencyjna  (Przeczytany 121 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
pikan
Nowy użytkownik
*

« : Sty 25, 2019, 11:07:28 »

Mój dziadek który był felczerem często powtarzał że skoro natura dała nam jakiś organ to nie po to by go wycinać. Mówił to w kontekście wycinania migdałków u osób które często chorują na anginę. Przecież nie wycina się prewencyjnie woreczka robaczkowego chociaż tak naprawdę do niczego nie jest potrzebny. Przypadek Angeliny Jolie z pewnością daje nowy obraz na tego rodzaju zabiegi. Prewencyjna amputacja piersi jako sposób zapobiegania nowotworom to w naszym katolickim kraju bardzo kontrowersyjna metoda zapobiegania ciężkiej chorobie. Mimo tych kontrowersji okazuje się że właśnie minister zdrowia w tym specyficznym rządzie jest gotów przeforsować ustawę dopuszczającą obustronną mastektomie u kobiet z grupy dużego ryzyka w związku z występowaniem u nich genu BRCA1 czy BRCA2 http://www.zachowajmyzdrowie.pl/badania-piersi-usg-i-mammografia/ . W ich przypadku niebezpieczeństwo nowotworu złośliwego wynosi 90 %. Oprócz piersi mogą być zaatakowane również inne organy. Dlatego prewencyjna amputacja jest nie tylko wskazana w związku z rakiem piersi, ale i z przerzutami.
Ciekaw jestem co o tym sądzicie?
kukul777
Moderator Działu

« Odpowiedz #1 : Sty 25, 2019, 19:51:50 »

Ten jak piszesz specyficzny rząd, wybrany przez większość obywateli ma pewne koncepcje, a minister jak w  każdym poprzednim rządzie jest mniej lub bardziej lubiany na pewno  bez naszej zgody nie jest wstanie szpital coś nam wyciąć  jeżeli się nie zgadzamy mimo że taką świadomość mamy.  Wyobrażacie sobie co Bruksela by powiedziała dodając złośliwie że Polska handluje organami mi tu jest pies pogrzebany przy próbie takiej głupiej gdyby się pojawiła ustawy.
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Strona wygenerowana w 0.038 sekund z 19 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

vent-team yelnet konie-i-ludzie vickyland thoubal