Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Sie 22, 2019, 01:07:33

Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: dokopać firmom rodzinnym  (Przeczytany 138 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Stacy
Nowy użytkownik
*

« : Sty 04, 2019, 10:44:27 »

Prowadzę firmę i wykorzystuję w niej własny samochód do celów firmowych. Nie jest on środkiem trwałym bo to 6 letni pojazd, który kupiłem zanim zacząłem prowadzić działalność. Poza tym nie mam samochodu alternatywnego bo mnie na niego nie stać. Samochód jest oklejony reklamą firmy. Całkiem fanie zrobiła mi to Fabryka Reklamy z Łodzi. Oklejając samochód całość kosztów mogłem zaliczyć w koszty prowadzenia działalności. Tak samo jeszcze w ubiegłym roku mogłem doliczyć w kosztach inne zakupy, takie jak paliwo, czy ubezpieczenie. By zaksięgować koszty musiałem prowadzić ewidencję przebiegu kilometrów by wyliczyć sobie limit.
 Teraz nastała dobra zmiana i "poprawiła przepisy". Pan Morawiecki "ułatwił nam życie" ogłaszając to w Sejmie przy burzy oklasków. Od 1 stycznia mamy odliczać wszystkie koszty bez limitu kilometrówki. Jedyny problem to, że mogą być to jedynie 20 % kosztów. Czyli jadąc w trasę by kupić towar będę mógł odliczyć jedynie 20 % kosztów paliwa. Do tego i tak muszę prowadzić kilometrówkę na potrzeby VAT.  Nikogo nie obchodzi to że w firmie samochód pracuje w 90 %. Nie mam w nim nawet siedzeń. W ten sposób dobra zmiana postarała się bym musiał kupić nowy samochód.

PS. Pomyśleć że teraz ministrem w rządzie został facet który na podstawie ich kilometrówki odliczył sobie 30 tyś zł. mimo że nie ma prawa jazdy i samochodu. Równość prawa jak cholera.
dzina
Moderator Działu

« Odpowiedz #1 : Lut 13, 2019, 16:58:11 »

Skwituję to jednym słowem - koszmar.
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Strona wygenerowana w 0.09 sekund z 19 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

team003 miastomorthal dogzer-pbf wiilki real-basketball