Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Lip 19, 2018, 10:58:56

Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Wietnam, Kambodża i Tajlandia w trzy tygodnie  (Przeczytany 160 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Herkules
Administrator

« : Maj 31, 2018, 18:40:46 »

Pozdrawiam z Tajlandii z plaży w Khao Lak nad Oceanem Indyjskim. Khao Lak to ostatnia moja "stacja" trzytygodniowej podróży wzdłuż Wietnamu, Kambodży i Tajlandii. Trzy tygodnie to za mało aby poznać trzy kraje na drugim końcu świata, można jednak sporo się dowiedzieć i zobaczyć. Zrobiłem ponad 1000 fotek, nakręciłem ponad setkę videoclipów, kiedy wrócę do domu postaram się trochę opisać i pokazać kilka ciekawych fotek. Jeszcze nie doleciałem do domu ale już dzisiaj wiem. Jak Bozia da zdrówko, to jeszcze tu wrócę. Warto, naprawdę warto.

Plaża

To ściana pamięci przy Muzeum ofiar Tsunami

Budda "czuwający" przed muzeum ofiar tsunami.
Herkules
Administrator

« Odpowiedz #1 : Cze 09, 2018, 22:55:30 »

Dużo, dużo wcześniej zanim zdecydowałem się polecieć na drugi koniec świata (dosłownie tam, gdzie pieprz rośnie) widziałem kilka programów i czytałem kilka artykułów o tamtym zakątku świata. Wietnam dla naszego pokolenia to w zasadzie filmy "Rambo" i kilka podobnych filmów. Niestety rzeczywistości nie poznaje się na filmach produkowanych w Hollywood. Postanowiłem więc skonfrontować Hollywood z rzeczywistością i zobaczyć na własne oczy to co dotychczas znałem z filmów, opowiadań i dokumentów. Od kilku lat słyszę i czytam, że Wietnamczycy, to naród uśmiechniętych ludzi.
Co jest powodem do śmiechu ludzi, którzy zarabiają (średnio) 200 $ miesięcznie? Jak to możliwe, że naród który był przez dziesięciolecia wyzyskiwaną kolonią, później przez dziesięciolecia "skłócony" wojną domową między (komunistyczną) Północą i (pro amerykańskim) Południem. Dzisiaj w biurach podróży reklamowany jest jako kraj uśmiechniętych ludzi? Propozycja biura podróży, którą dostałem była w zasadzie propozycją nie do odrzucenia. Wietnam, Kambodża i Tajlandia, 3 kraje w ciągu trzech tygodni. Jadę, nie ma odwrotu, kropka. W zasadzie nie lubię lotów z przesiadkami. Wolę dopłacić kilka stówek euro czy dolarów aby się nie przesiadać, ale nie zawsze da się przesiadek uniknąć jednak przesiadka w Abu Dhabi (szczególnie nocą) należy do atrakcji. Na pół godziny przed lądowaniem widzi się miasto nocą i kilkanaście minut po starcie widzi się Dubaj nocą. To są atrakcje wkalkulowane w cenę biletu.

Od Abu Dhabi do Ho Chi Minh City (kiedyś Saigon) to 6,5 godzin lotu. Ludzie jak to fajnie, że po kilkunastu godzinach lotu zobaczę najszczęśliwszych ludzi na świecie. Lądujemy a tu wciąż noc.
Właściwie wczesny poranek ale inna strefa czasowa. W zasadzie nikt nie wie czy ma się obudzić czy jeszcze pospać. Miało nie być wiz, co jest grane?
Nie ma opłat za wizy, ale wizy są! Ustawiam się w kolejce do kontroli wizowej. Proszę zdjąć czapkę! Zdejmuję. Okulary! Zdejmuję. Kciuki na skaner! Kładę na skaner. Pozostałe palce prawej ręki na skaner! Kładę. Pozostałe palce lewej ręki na skaner! Kładę. Cholera, gdzie ja jestem? Gdzie te reklamowane uśmiechy i uprzejmość Wietnamczyków?
No i jestem w Wietnamie, nawbijano mi kilka pieczątek do paszportu, ale jestem w Wietnamie. Teraz tylko wymienić tylko trochę pieniędzy i szybko do hotelu. Z doświadczenia wiem, że kurs na lotniskach nie jest najlepszy, dlatego wymieniam niewielką sumę aby mieć na tzw. początek. Podchodzę do "kantora" kładę na ladę 50 euro i po sekundzie jestem milionerem!!!
Ludzie to cud! Dałem 50€ i dostałem ponad 1.300.000 Dong! Jestem milionerem! Jak nie mam być szczęśliwym, gdzie praktycznie wszyscy są milionerami?
dzina
Moderator Działu

« Odpowiedz #2 : Cze 20, 2018, 11:57:47 »

Piękne miejsce. Sama chętnie bym się tam wybrała. Jednak na dzień dzisiejszy stać mnie tylko na oglądanie zdjęć Uśmiech
Poproszę o kolejne zdjęcia. Uśmiech
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Strona wygenerowana w 0.109 sekund z 19 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

swietageometria duskwood naruto blablaxdddd archlike