Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Cze 22, 2018, 14:15:47

Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Zamiatamy pod dywan, czyli nic się nie stało.  (Przeczytany 536 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Herkules
Administrator

« : Mar 17, 2017, 15:15:48 »

Jak daleko sięgam pamięcią każda władza, ta "mniejsza" i ta "większa" zawsze własne grzechy i grzeszki próbowała tuszować
lub wyciszać. Przypadków na takie "zamiatanie pod dywan" znam setki. Pomroczność jasna, to już legendarny przykład próby
ucieczki od odpowiedzialności za udowodnione czyny. To zamiatanie pod dywan było jest i chyba będzie tą "nienormalną normą".
Wydawałoby się, że już nic nas nie może zadziwić. A jednak. Na oczach milionów Polek i Polaków ukręca się łeb sprawie!
Prawie wszystkie media podają dziś informację:
"Po wypadku szefa MON. Nie będzie śledztwa w sprawie Macierewicza."

Co jest grane? Nie będzie śledztwa w sprawie, gdzie byli ranni, zniszczonych zostało osiem pojazdów, szkody na ponad milion złotych,
sprawca wypadku uciekł z miejsca wypadku i nie będzie śledztwa w tej sprawie? Boże, możesz jeszcze na to patrzeć?

Czy tak ma wyglądać obiecywana przez PIS w kampanii wyborczej "dobra zmiana"?

Polecam obejrzenia krótkiego materiału filmowego na ten temat: "Wypadek pod Toruniem"

Hunterek
Nowy użytkownik
*

« Odpowiedz #1 : Maj 14, 2017, 11:09:07 »

Zamiatanie pod dywan było zawsze,szczególnie największe było za poprzednich rządów PO,tam się najczęściej zamiatało  wszystkie afery,a było ich dość sporo,bo aż 48 w tym największa afera podsłuchowa...więc wytykanie innym,że zamiatają afery pod dywan jest trochę nie obiektywne... Uśmiech
Herkules
Administrator

« Odpowiedz #2 : Maj 14, 2017, 21:06:08 »

Radziłbym poczytać definicję słowa obiektywność, zanim zacznie się kogokolwiek oskarżać o brak obiektywności!
Mój wątek zacząłem słowami:
"Jak daleko sięgam pamięcią każda władza, ta "mniejsza" i ta "większa" zawsze własne grzechy i grzeszki próbowała tuszować lub wyciszać".
Czy ja kogokolwiek "nieobiektywnie" wybielam lub daję jako przykład cnót i świętości?
Czy aby brzmiało obiektywnie powinienem napisać, że wypadek wprawdzie spowodował kierowca Macierewicza i obaj uciekli z miejsca wypadku,
ale to i tak była wina Tuska?
Co do afer, tych prawdziwych afer, na miliony i miliardy, to PIS w ciągu 18 miesięcy "naprodukowało" ich więcej jak PO/PSL przez osiem lat.
Za ciągłe ośmieszanie Polski, utratę dobrej opinii i wizerunku, Polacy zapłacą rachunek rozłożony na całe lata. To jednak z winy PIS, nie Tuska!
Herkules
Administrator

« Odpowiedz #3 : Maj 17, 2017, 23:01:31 »

Zamiatanie pod dywan było zawsze,szczególnie największe było za poprzednich rządów PO,tam się najczęściej zamiatało  wszystkie afery,a było ich dość sporo,bo aż 48 w tym największa afera podsłuchowa...więc wytykanie innym,że zamiatają afery pod dywan jest trochę nie obiektywne... Uśmiech

Pisałem już nieraz na tym forum, że w zasadzie nie lubię pisać na tematy polityczne. Nie mam wśród polskich partii czy stronnictw politycznych faworyta, na którego bym chętnie głosował. Od wielu lat nie płacę w Polsce podatków, teoretycznie może mi być obojętne jaki rząd roztrwoni pieniądze polskiego podatnika. To wcale jednak nie oznacza, że polską polityką się nie interesuję i wszystko w Polsce jest mi obojętne. Nigdy nie pozbyłem się polskiego obywatelstwa, wciąż mam prawo do głosowania, chociaż nieczęsto z tego prawa korzystam. Mądrzy ludzie powiadają, że z boku i na spokojnie, widzi się dużo więcej. Często słucham mądrych ludzi, bo lubię widzieć i wiedzieć więcej.
Dawno, dawno temu nauczyłem się odbierać wiadomości bez emocjonalnie. Z faktami nie można się kłócić, dyskutować lub się targować. Fakty są takie jakie są.
Niestety fakty w Polsce nie zawsze są przedstawiane jako fakty. To co prezentuje od ponad roku telewizja Kurskiego, lub jak kto woli TVPis, to fakty alternatywne.
Takiej propagandówki nie było nawet za Gierka! Urban w porównaniu z obecnymi rzecznikami był "uczciwym", "prawdomównym" i "rzetelnym" sprawozdawcą i komentatorem.
Nigdy nie będę kogokolwiek przekonywać do tego aby zmienił poglądy polityczne, ale zawsze będę nakłaniać do tego aby na spokojnie i bez emocji analizować fakty.
Tylko twarde fakty poparte liczbami statystyki pozwalają na dojście do prawdy. Już Biblia pokazuje, że każdy z apostołów widział prawdę nieco inaczej.
Właśnie dlatego wiadomości należy przyjmować bez emocji i z pewnym dystansem. Czasami warto zapytać kto to mówi i dlaczego tak mówi.
Dosyć teorii, przejdźmy do faktów.
Ta tzw. "największa afera podsłuchowa", okazała się aferą PIS a nie PO! Dlaczego?
Według polskiego i unijnego prawa osoby podsłuchiwane są ofiarami i poszkodowanymi, przestępcami są nielegalnie podsłuchujący!
Za tzw. "aferę podsłuchową" skazano Falentę i Kelnerów a nie osoby podsłuchiwane. 
Gdyby jednak uznać, że "aferą" było płacenie przez ministra Sikorskiego rachunku za słynne ośmiorniczki rządową kartą kredytową za "prywatną kolację".
To mowa jest o 200, 300, może 500 złotych.
Jak nazwać wypad Misiewicza rządową limuzyną z ochroniarzami BOR z Warszawy do Białegostoku na dyskotekę i płacenie rządową kartą za drinki każdemu,
kto lubi PIS i Obronę Terytorialną?
Sikorski za "ośmiorniczki" (max 500zł) stracił pozycję ministra, marszałka sejmu i miejsce na liście do sejmu. Misiewicz za akcję w Białymstoku (minimum 15.000zł) dostał 5 tygodni
urlopu w sanatorium wojskowym i awans do rady nadzorczej spółki skarbu państwa!
Pójdźmy dalej! Osiem lat PO, to same afery. OK, bez afer na pewno nie było. Jedne były prawdziwe, inne wymyślone.
Pomińmy jednak propagandę, zastanówmy się nad faktami, bo tak naprawdę liczą się tylko fakty.
Skoro poprzednia koalicja rządowa popełniła tyle przestępstw, to ja się pytam co przez 18 miesięcy robił prokurator generalny,
skoro do dzisiaj nikt z tych "domniemanych" aferzystów nie siedzi?
Kto tu kłamie?

dzina
Moderator Działu

« Odpowiedz #4 : Maj 19, 2017, 23:15:31 »

Skoro poprzednia koalicja rządowa popełniła tyle przestępstw, to ja się pytam co przez 18 miesięcy robił prokurator generalny,
skoro do dzisiaj nikt z tych "domniemanych" aferzystów nie siedzi?
Kto tu kłamie?

Jak by to powiedzieć...uwierzcie mi, to nie ja....na 100%
Herkules
Administrator

« Odpowiedz #5 : Maj 21, 2017, 22:25:04 »

Pisano na tym forum, że to poprzednia koalicja rządowa zamiatała afery pod dywan.
Być może tak było, ale skoro tak było, to co robi obecna prokuratura, skoro "aferzyści" jeszcze nie siedzą?
Co robi obecna prokuratura, skoro od ponad roku nie postawiła zarzutów policjantom za torturowanie i doprowadzenie do śmierci
Igora Stachowiaka na komisariacie we Wrocławiu?
Rok temu aresztowano niewinnego człowieka, który według policjantów był podobny do poszukiwanego oszusta.
W komisariacie torturowano go i doprowadzono do jego śmierci. Po protestach mieszkańców minister Błaszczak obiecywał publicznie,
że dołoży wszelkich starań aby szybko i dogłębnie zbadano sprawę. Rok minął a minister nawet nie kiwnął palcem.
Wczoraj w TVN24 emitowano reportaż o śmierci Igora Stachowiaka.
Nagrania, które opublikowano jednoznacznie wskazują na stosowanie przez polską policję tortur. Na dodatek okazuje się że jedyną
winą torturowanej osoby, jest podobieństwo do poszukiwanego oszusta. 
Dlaczego przez rok czasu minister Błaszczak pomimo obietnic nie interesował się sprawą?
Dlaczego prokurator generalny i minister sprawiedliwości w jednej osobie zamiast monitorować i kontrolować pracę prokuratury
angażuje się w "wojnę o podporządkowanie sędziów" zamiast nadzorować prokuraturę?
Czyż to nie jest próba zamiatania afer pod dywan?

Polecam obejrzeć: Śmierć w komisariacie.
dzina
Moderator Działu

« Odpowiedz #6 : Maj 22, 2017, 14:37:38 »

Jestem w szoku. Totalnie jestem wściekła na mundurowych. Jakich jełopów przyjmują do policji. Zero znajomości swoich uprawnień. Brak wiedz odnośnie zatrzymania osoby podejrzanej. Zero umiejetności w rozpoznawaniu stanu zdrowia osoby zatrzymanej. Kompletna porażka naszych władz, którzy są dla naszego bezpieczeństwa. Od dzisiaj zaczynam ich unikać szerokim łukiem, by przez ich domnienanie nie stała mi się krzywda. Smutny Smutny Smutny
kukul777
Moderator Działu

« Odpowiedz #7 : Cze 01, 2017, 06:24:07 »

Osoba zatrzymana do kontroli lub wyjaśnienia wątpliwości powinna się poddać organom porządkowym i wykonywać ich polecenia , a w tym przypadku zatrzymany stawiał czynny opór  więc siłą został wciągnięty do radiowozu.  Zdaniem większości Polaków wyglądało to śmiesznie widok szarpiących się policjantów z podpitym ćpunem jak podkreślały niektóre media, więc żeby uniknąć sensacji i komedii powinien być obezwładniony na miejscu.
To co się stało na komisariacie naprawdę  jest godne potępienia i powinno być surowo ukarane.
Moim zdaniem trwa nagonka na policję która tak na dobrą sprawę mało ma możliwości środków przymusu więc dlatego wygląda to tak śmiesznie, a każdy  podobny przypadek rozdmuchiwany jest przez media i jest to gra polityczna choć  w większości przypadków są to osoby które łamią prawo i które często są przez nas potępiane.

Poniżej wkleję najnowszy link komediowy z udziałem policji w sądzie, oceńcie sami.
https://www.facebook.com/Kregi.Aktywne/videos/1338942472821784/?fref=mentions

Oczywiście zapraszam do dyskusji lub wymiany poglądów, bo to tylko moje zdanie.
kukul777
Moderator Działu

« Odpowiedz #8 : Lut 01, 2018, 09:51:47 »

https://wiadomosci.wp.pl/nowe-fakty-nt-smierci-andrzeja-leppera-to-nie-bylo-samobojstwo-6173649791060097a

hosting zdjęć zapodaj.net

Musiało minąć sporo czasu żeby ludzie zrozumieli zasadność słów Andrzeja Leppera, niestety On już nic nie powie ale ważne że są tacy którzy chcą wyjaśnić przyczyny śmierci Leppera.
Herkules
Administrator

« Odpowiedz #9 : Lut 13, 2018, 23:23:35 »

Musiało minąć sporo czasu żeby ludzie zrozumieli zasadność słów Andrzeja Leppera, niestety On już nic nie powie ale ważne że są tacy którzy chcą wyjaśnić przyczyny śmierci Leppera.

W Smoleńsku też nie doszło do katastrofy lotniczej lecz do zamachu! Trzy ofiary, które przeżyły ten wypadek dobito strzałem w potylicę.
Samolot by się nie rozbił, gdyby nie wybuchy w skrzydle, w salonce, w kokpicie i Bóg wie gdzie jeszcze. Co z tego, że przez osiem lat nie
znaleziono na te tezy dowodów? Co z tego, że te bzdury i kłamstwa same wzajemnie sobie przeczą? Co z tego, że ekshumacje nie potwierdzają
wybuchu w samolocie? Co z tego że ekshumacje nie znalazły ofiar z przestrzeloną potylicą? Macierewicz wciąż wymyśla "nowe fakty", podtrzymując
tym samym przy życiu tzw. religię smoleńską. Na dodatek nieźle z tego żyje.
Wracając jednak do Leppera, pisałem już na tym forum iż nie lubię pisać negatywnie o zmarłych. Trudno jest jednak przemilczać fakty i tolerować kłamstwa.
Wszystkim tym, którzy wierzą w teorie spiskowe proponuję "załączyć myślenie" i opierać się na sprawdzonych faktach.
Proponuję też zadać sobie pytanie, komu Lepper mógłby zaszkodzić, na kogo mógł mieć jakieś kwity, co w jego wypowiedziach było prawdą?
Zadajmy też sobie pytanie kto to Lepperowi zakładał podsłuchy? Przez kogo Lepper utracił stanowisko wicepremiera? Czyj to rząd się rozpadł po kłótni z Lepperem?
Faktem jest, że Lepper przed sądami nie mógł ani jednego pomówienia czy też oskarżenia poprzeć dowodami, faktami czy zeznaniami świadków.
To nie był jeden proces, to była cała lawina procesów, które po kolei Lepper przegrywał. Dodajmy jednak do tego, że wszystkie te procesy
dotyczyły zniesławienia, pomówienia lub oszczerstwa. Czy to są powody do zabójstwa lub zlecenia zabójstwa?
Powiem szczerze, nie wierzę w spiskowe teorie zabójstwa Leppera. Gdybym jednak miał badać czy coś w tych teoriach jest możliwe,
to zacząłbym szukać powodu dla którego ktoś może zabić lub zlecić zabójstwo. O kim Lepper mógł wiedzieć coś, co może być powodem zbrodni?
Komu Lepper zaszkodził, lub mógłby zaszkodzić? Kto zaszkodził Lepperowi jakimiś nielegalnymi działaniami?
Zadałbym sobie też pytanie, kto zyskuje na tym aby podsycać te spiskowe teorie, których zarówno poprzednia niezawisła prokuratura jak i obecna ziobrowska prokuratura nie potwierdzają.
Herkules
Administrator

« Odpowiedz #10 : Lut 13, 2018, 23:54:48 »

To co się stało na komisariacie naprawdę  jest godne potępienia i powinno być surowo ukarane...
Oczywiście zapraszam do dyskusji lub wymiany poglądów, bo to tylko moje zdanie.

Dobrze, że napisałeś iż powinno to być surowo ukarane! Tak uważa przeważająca część społeczeństwa.
Niestety nie (były już) minister i wiceminister spraw wewnętrznych.
Pomimo iż obaj wiedzieli od początku, że stosowano zabronione tortury przez rok udawali, że nic się nie stało.
Po emisji programu w TVN zrobiła się burza, więc po raz kolejny udawali zdziwionych i zdeterminowanych do działania.
Z jakim skutkiem? Czterech komendantów wobec których powinno toczyć się śledztwo "po cichu" odeszli na emerytury!
Na tym jednak nie koniec. Tych czterech byłych już policjantów dostało niedawno "grube" odprawy. Za co? Za milczenie?

To nie propaganda! To są fakty! Fakty potwierdzone zarówno przez komendę główną policji jak i wiceministra.

Bezkarni

Odprawy dla komendantów.

dzina
Moderator Działu

« Odpowiedz #11 : Lut 18, 2018, 22:02:27 »

Czesiu, to jest mafia. Tu nikt pary z ust nie piśnie. Przyczyna śmierci Leppera nie ujrzy światła dziennego. Będą ją skrywać, jak największego skarbu.
kukul777
Moderator Działu

« Odpowiedz #12 : Lut 20, 2018, 18:25:50 »

Myślę Dzino że kiedyś sprawa Leppera ujrzy światło dziennie i rozliczy się tą mafię złodziejską. Z biegiem czasu ktoś coś w końcu wyjawi i po nitce dojdzie się do kłębka, ale najważniejsze żeby winnych ukarać.

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Strona wygenerowana w 0.985 sekund z 20 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

gangtzj animefun horsesgame wartune westcraft