Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Gru 15, 2017, 20:42:04

Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: remontowanie mieszkania - moje mieszkanie mówi wszystko o mnie  (Przeczytany 3736 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Pomelka
Nowy użytkownik
*

« : Paź 04, 2014, 18:09:19 »

Moje mieszkanie mówi wszystko o mnie.
Podczas wakacji możemy dużo zaobserwować odnośnie funkcjonalności niektórych rozwiązań związanych z aranżacją wnętrza mieszkania. Pamiętam jak po moich pierwszych wakacjach na Cyprze długo zastanawiałam się nad otwartą kuchnią, lub jak to inni nazywają aneksem kuchennym. Przyznam się ze w ogóle ten pomysł mi się nie podobał. Może z powodu upału, mrówek w apartamencie i tego że chyba nie było tam żadnej wentylacji. Kilka lat później znajoma tak właśnie urządziła swoja kuchnię, czyniąc z parteru swojego domu swoisty uniwersalny living room  zarówno na co dzień jak i od święta. Ona już miała okap nad wysuniętą wyspą oddzielającą salon od aneksu kuchennego. Nie podobał mi się wówczas okap mało pasujący do stylistyki salonu, i to, że schnące naczynia są na wierzchu i ze zlew też nie jest ozdoba całości. Chyba już bardziej podobało mi się rozwiązanie znajomego ze Ślaska, gdzie duże drzwi przesuwne oddzielały kuchnie od salonu.  Teraz, gdy organizuję własny dom pomysł na aneks kuchenny powrócił. Spodobał mi się pomysł na komin nie wbudowany w ścianę, ale wysunięty na salon. Dzięki niemu kominek ogrzewa lepiej pomieszczenie, a i sam komin łatwiej oddaje ciepło. Sama wyspa z blatem kuchennym i kuchnia przypomina dawne piece chlebowe, co dodatkowo nadaje charakteru pomieszczeniu.

Zlew jest bliżej ściany, dzięki czemu nie widać go z salonu. sporo ciekawych inspiracji można znaleźć w internecie. Ja ciągle studiuje różne pomysły na blogu http://www.domzpomyslem.pl/pomysly-i-porady/jak-urzadzic-kuchnie,ik4.html.
Może jak macie jakieś inne ciekawe stronki to dajcie na nie namiar.
Herkules
Administrator

« Odpowiedz #1 : Paź 05, 2014, 21:30:06 »

Z remontami i zmianą wystroju mieszkania, to naprawdę "stresująca sprawa".
Dobrze, że robi się to co kilka lat. Mnie też czeka to w przyszłym roku.
Trójka wnuków mieszka już w Ameryce ale ślady po nich widoczne są na prawie każdej ścianie, drzwiach i futrynach.
Przy okazji wymienię trochę umeblowanie. Dobrze, że jest się teraz gdzie poradzić, no i dobrze że jest wybór.
To już nie te czasy, kiedy w prawie każdym domu były takie same lub podobne meble.
kaka
Nowy użytkownik
*

« Odpowiedz #2 : Lut 09, 2015, 13:19:30 »

Mnie bawią remonty mieszkania. Samo projektowanie daje już niezłą frajdę. Niedawno pojawiła się ciekawa oferta sklepu http://www.leroymerlin.pl/uslugi/projektowanie-kuchni,mu25.html.  W oparciu o darmowy program 3D z aplikacji Kazaplan dostępnej bezpłatnie na stronie sklepu Leroy Merlin każdy może zrobić samodzielnie projekt aranżacji wnętrza. Z pewnością umożliwi to podjęcie decyzji co zastosować, a z czego zrezygnować. Nasze wyobrażenia co do wygląda mogą nieco rozmijać się z oczekiwaniami funkcjonalnej kuchni. A przecież o to chodzi. Co do pamiątek po wnukach, to chyba była taka reklama :-)
Współczuję, że wyjechali.
Herkules
Administrator

« Odpowiedz #3 : Lut 10, 2015, 01:12:56 »

Remontu raczej do zabaw nie zaliczę, znam lepsze zabawy. Mimo to mam remont przed sobą.
Zerknąłem już na podany link i skopiowałem. Dziękuję za typ i radę. Z pewnością skorzystam.

posejdon
Nowy użytkownik
*

« Odpowiedz #4 : Lut 10, 2015, 16:12:37 »

Wystrój wnętrz jest dziś dziedziną, która spełnia rolę nie tylko estetyczną, ale wręcz emocjonalną. Decyduje o klimacie naszego domu, ale są także częścią nas, gdyż poprzez wybrany styl, wyrażamy samych siebie. Nie zawsze jednak wiemy, w jakim kierunku powinniśmy iść, urządzając od nowa na przykład kuchnię. W takiej właśnie sytuacji pomocne stają się gotowe projekty kuchenne, stanowiące inspirację do dalszych działań. Skoro tak to jak przenieś pomysły na aneks kuchenny, połączony z salonem ( http://www.paradyz.com/aranzacje-projekty-kuchnia ) pasująca do loftów przypominających salę gimnastyczną do rozmiarów naszej ślepej kuchenki mniejszej od wnęki na szafę w jednym z takich projektów.
A jednak i mnie to bawi. Nawet jeżeli efekty remontu będziemy oglądać tylko my sami.

Jaroszowa
Nowy użytkownik
*

« Odpowiedz #5 : Wrz 13, 2016, 14:15:20 »

Jak remontowałam swoje mieszkanie to przede wszystkim szukałam inspiracji w Internecie. Czasem znalezione pomysły modyfikowałam na własne potrzeby. Największy problem miałam chyba z łazienką, bo mała, a chciałam jej nadać przestrzeni. Dlatego zdecydowałam się na ogromne lustro, które optycznie zwiększyło przestrzeń. Do tego użyłam jeszcze kamienia na ścianę, żeby nadać wnętrzu nieco elegancji. Gdyby ktoś szukał inspiracji to polecam zajrzeć tu: http://www.stonemaster.pl/lazienka. Mają świetne rozwiązania z wykorzystaniem kamienia dekoracyjnego.
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Strona wygenerowana w 0.029 sekund z 19 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

crazysquad muonlinestrefa dessa hejtforum gupolandia