Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Gru 15, 2017, 20:51:24

Strony: 1 ... 4 5 [6]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: A co tam panie w polityce słychać ?  (Przeczytany 8045 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
kukul777
Moderator Działu

« Odpowiedz #100 : Mar 11, 2017, 09:13:23 »

Było do przewidzenia że kandydat Angeli Merkel wygra w końcu to niekoronowana przywódczyni Unii, przynajmniej do wyborów w jej własnym kraju. Wiadomo też było że Unia nie dopuści aby Kaczyński przewodniczył Unii próbując urzeczywistnić własne wizje i zamiary co doprowadziłoby do szybkiego jej rozpadu. Być może już po wyborach Francuskich i wygranej frontu narodowego z Marie Le Pen Unia się rozpadnie co wprowadziło by wielki zamęt i konsternacje w Europie. Ważne jest też że Smoleńsk bardzo poróżnił Polskę i Rosję co nie zbliży Kaczyńskiego do Putina do czego Kaczyński w przypływie nagłości mógłby się zdecydować, ale w Polsce przy umiejętnej rozgrywce PIS może wygrać za niecałe 3 lata drugą kadencje.

Dla uśmiechu i poprawy humory focia  konkurencyjnych mediów  Duży uśmiech, oczywiście dla rozsądnych i trzeźwo myślących, bo dla połowy zwolenników PIS-u tych fanatyków będzie to zdjęcie wyrażać pogląd taki jaki  Kaczyński  przedstawi.

hosting zdjęć zapodaj.net
Herkules
Administrator

« Odpowiedz #101 : Mar 12, 2017, 01:01:23 »

Czytając powyższy wpis dochodzę do wniosku, że Jacek Kurski miał rację twierdząc, że "ciemny lud wszystko kupi".
Jeśli są jeszcze w Polsce ludzie, którzy wierzą Kaczyńskiemu, że sromotna porażka 1: 27 jest zwycięstwem, to tym ludziom nie da się już pomóc.
Ci ludzie wierzą w "zamach smoleński", nawet po siedmiu latach kłamstw smoleńskich, na które do dzisiaj nie przedstawiono nawet poszlaki, nie mówiąc o dowodach!
Ci ludzie uwierzyli w "Polskę w ruinie", nie wierząc własnym oczom. Przecież wystarczy się rozejrzeć aby stwierdzić, że to kłamstwo drwiące z inteligencji Polaków.
No ale ciemny lud wie i nikt im nie wmówi, że "białe jest białe a czarne jest czarne". (Mądrość Kaczyńskiego)
Często pisałem na tym forum, że jestem wrogiem wrzucania jakiejś grupy ludzi do jednego wora i na podstawie kilku wypowiedzi stawiania opinii całej grupie.
To co obecnie robi rządowa propaganda, to wrzucenie milionów ludzi do jednego wora, wyciąganie "wylosowanych" i "wyselekcjonowanych" głosów społeczeństwa
i na podstawie tych głosów wmawia się społeczeństwu czego chce i czego chcieć powinno. Tego nie było nawet za Gomułki!
Najbardziej jednak wkurza mnie to, że winą za nieudolność, brak kompetencji, głupotę i zaślepienie próbuje się obarczać innych!
Zła jest Merkel, Putin, Tusk, Komisja  Europejska, Trybunał Konstytucyjny, Komisja Wenecka, ostatnio nawet Orban i reszta "zdrajców" wyszohradzkich! Ludzie w co brniecie?
Niedługo zabraknie wam zdrajców i wrogów! 

kukul777
Moderator Działu

« Odpowiedz #102 : Mar 12, 2017, 19:11:00 »

Wcześniej nam wmawiano że  Lepper sam się powiesił i nawet nie interesowali się opinią czy Polacy uwierzyli,  po prostu sprawę szybko zakończyli.
Prawdopodobnie te 10 minut zadecydowały o życiu Leppera.
dzina
Moderator Działu

« Odpowiedz #103 : Mar 12, 2017, 21:25:13 »

Jakoś nigdy nie wierzyłam, że A. Lepper sam wtargnął na swoje życie. Do dnia dzisiejszego myślę tak samo. Zbyt odważnie odkrywał karty, tych którzy dopuścili się zagarnięcia grubych pieniędzy z likwidacji dużych firm. Robił to publicznie, wiec trzeba było to zakończyć.
*Mandragora*
Moderator Globalny

« Odpowiedz #104 : Mar 13, 2017, 13:24:25 »

Kukul, Dzina...aż się boję, jak się w kwestii Leppera wypowie Szefunio.

Polecam film "Służby specjalne"

http://www.cda.pl/video/53827320
dzina
Moderator Działu

« Odpowiedz #105 : Mar 13, 2017, 21:50:11 »

kliknij na link
Herkules
Administrator

« Odpowiedz #106 : Mar 15, 2017, 00:03:59 »

Od kilku dni przymierzam się do napisania kilku słów sprostowań na temat Pułkownika Mazguły a właściwie opisać metody
bardzo kłamliwej i naprawdę prymitywnej propagandy, która dosłownie zalewa fora bajkopisarzy, specjalistów od wymyślania
"nowych faktów" i wszelkiej maści ekspertów od teorii spiskowych. Chyba to przełożę o dzień lub dwa, bo zostałem wywołany do tablicy
na temat Andrzeja Leppera.
Osobiście nie lubię wypowiadać się negatywnie o ludziach już nieżyjących, dlatego ograniczę się do cytowania jedynie stuprocentowych faktów,
udokumentowanych wydarzeń i takich wypowiedzi świadków, które są niepodważalne. Teorie spiskowe wymyślane na "bieżące potrzeby",
łowców sensacji w wielu przypadkach są bardzo łatwe do obalenia. Właściwie, to one same się obalają. Wymyślić to trochę mało, te teorie należy udowodnić.
Bez dowodów można wiele twierdzić, nawet to, że Kopernik była kobietą. Niedługo minie siedem lat jak pewien Antonio Brzozowski, ksywa "Trzy wybuchy",
wymyślił sobie "Zbrodnię Smoleńską". Obecnie ma praktycznie nieograniczone środki aby swe teorie poprzeć dowodami i faktami. I co? I nic.
Dzięki tej teorii PIS wygrał wybory, pan Antoni został ministrem, bo ciemny lud to kupił. Dlaczego więc nie wymyślać innych bredni o spiskach, zamachach
i morderstwach? Praktycznie nic za szerzenie tych bredni nie grozi, a można wygrywać wybory i zostać nawet ministrem. W taki sposób ofiary wypadków
mogą stać się mężnymi bohaterami poległymi w boju za ojczyznę. W taki sposób patrioci, którzy byli więzieni za walkę o wolność i demokrację mogą stać się
zdrajcami a prokuratorzy, którzy w stanie wojennym podpisywali akty oskarżenia dawnej opozycji, dzisiaj stają się bohaterami.
Dlaczego piszę to, skoro zacząłem o Lepperze. No właśnie dlatego, że Lepper był mistrzem insynuacji i rzucania oskarżeń bez jakichkolwiek dowodów.
To właśnie Andrzej Lepper był wzorem dla Macierewicza. To On szerząc bajki i teorie spiskowe został ministrem, wicepremierem, szefem partii i znaną osobistością.
Podobnie jak obecnie Macierewicz, Lepper też nikomu niczego nie udowodnił, nie przedstawił dowodów. Dopóki ciemny lud to kupował i w to wierzył. Lepper był wielki.
Nadszedł jednak czas, gdy miarka zaczęła się przebierać. Lepper nawet we własnej partii tracił poparcie.
Teraz kilka cytatów z kronik i Wikipedii:
"W Sejmie IV kadencji był wielokrotnie upominany za naruszanie zasad etyki poselskiej[11], m.in. z powodu pomówień pod adresem Aleksandra Kwaśniewskiego i L. Balcerowicza".
Problemy bezpodstawnych oskarżeń zaczęły się piętrzyć.
"Przeciwko Andrzejowi Lepperowi wszczęto różne procesy karne i cywilne, w związku ze znieważaniem funkcjonariuszy publicznych, pomówieniami, niszczeniem mienia, organizowaniem nielegalnych blokad dróg i przejść granicznych. Sam w 2007 stwierdził, że wytoczono mu łącznie 137 procesów sądowych i postępowań przed kolegiami do spraw wykroczeń. Do 2007 miał sześć prawomocnych wyroków skazujących".

"Niejednokrotnie nie stawiał się na wyznaczane rozprawy sądowe. W 1999 po kolejnym niestawieniu się na rozprawie w sprawie znieważenia byłego wicepremiera Janusza Tomaszewskiego sąd wydał za nim list gończy, na skutek którego zatrzymano go na przejściu granicznym".

Wykaz niektórych wyroków kończących procesy z udziałem Andrzeja Leppera:

Sąd Rejonowy w Słupsku skazał Andrzeja Leppera na karę półtora roku pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres trzech lat próby za podżeganie do użycia siły wobec zarządcy gospodarstwa ogrodniczego w Kobylnicy w 1994, na skutek czego jego zwolennicy wychłostali tę osobę (wcześniejszego współpracownika Andrzeja Leppera i szefa sztabu Samoobrony RP w Słupsku[60]) i ogolili mu głowę[59].
    Sąd Rejonowy w Lublinie uznał Andrzeja Leppera winnym lżenia naczelnych organów państwa i skazał go na karę 1 roku pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na dwuletni okres próby oraz 3 tys. zł grzywny[61].
    We wrześniu 2001 sąd nakazał Andrzejowi Lepperowi przeproszenie liderów PSL (m.in. Lesława Podkańskiego) za nieprawdziwe stwierdzenia na ich temat, w tym wypowiedź, że jako minister Podkański miał doprowadzić do obniżenia poziomu produkcji cukru w Polsce[62].
    Sąd Okręgowy w Łodzi w 2002 utrzymał w mocy wyrok Sądu Rejonowego w Łodzi skazujący Andrzeja Leppera za znieważenie byłego wicepremiera Janusza Tomaszewskiego poprzez nazwanie go publicznie „bandytą z Pabianic”[61]
    Sąd Apelacyjny w Gdańsku w 2002 utrzymał w mocy wyrok Sądu Okręgowego w Gdańsku skazujący Andrzeja Leppera za znieważenie prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego i dwóch byłych wicepremierów, zmieniając jednocześnie karę pozbawienia wolności na karę 20 tys. zł grzywny[61].
    Sąd Rejonowy w Słubicach uznał Andrzeja Leppera w marcu 2002 za winnego zorganizowania w styczniu 1999 nielegalnej blokady na przejściu granicznym w Świecku, wymierzając mu karę roku pozbawienia wolności z warunkowym jej zawieszeniem jej wykonania i grzywnę w łącznej kwocie 5 tys. zł. W następnym roku wyrok ten został utrzymany przez Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim[61].
    8 maja 2006 Sąd Apelacyjny w Warszawie nie uwzględnił apelacji Andrzeja Leppera od wyroku za pomówienie podczas wystąpienia w Sejmie 5 polityków z Platformy Obywatelskiej i SLD, na mocy którego został on skazany za ten czyn na karę roku i trzech miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem wykonania tej kary na okres pięciu lat próby[63].
    W 2006 przegrał proces cywilny ze Zbigniewem Komorowskim, którego pomówił o sprowadzanie do Polski zboża skażonego nitrofenem[64].
    W październiku 2007 sąd w Zielonej Górze nakazał Andrzejowi Lepperowi przeproszenie Henryka Ostrowskiego za m.in. nieprawdziwe sugestie o jego przynależności do PZPR[65].
    W lipcu 2008 Sąd Okręgowy Warszawa-Praga skazał go w pierwszej instancji za wysypanie na tory w 2002 zboża należącego do Zbigniewa Komorowskiego na grzywnę w wysokości 25 tys. zł[58]. Wyrok ten uprawomocnił się po oddaleniu przez Sąd Apelacyjny w Warszawie apelacji oskarżonego w marcu 2009[66].
    W grudniu 2009 ponownie rozpatrujący sprawę rzekomego znieważenia Włodzimierza Cimoszewicza przez Andrzeja Leppera (po zwróceniu mu sprawy przez Sąd Najwyższy) Sąd Okręgowy w Warszawie uchylił wyrok skazujący sądu I instancji i umorzył postępowanie w sprawie ze względu na przedawnienie karalności[67]

Ktoś powie, tyle otwartych frontów, tyle wojen może tylko zahartować. Tak tylko że sądy i wyroki  nie były jedynym zmartwieniem Leppera.
Seksafery, problemy w rodzinie, problemy finansowe, spadek poparcia nie tylko wśród wyborców ale i własnej partii.

Wikipedia o śmierci Leppera pisze tak:

"5 sierpnia 2011 został znaleziony martwy w biurze partii w Warszawie. Andrzej Lepper popełnił samobójstwo[28] poprzez powieszenie się[29]. Według ustaleń śledztwa polityk cierpiał na depresję wywołaną postępowaniami karnymi, upadkiem politycznym, wielotysięcznym zadłużeniem i bankructwem finansowym partii[30][31].

Po jego śmierci pojawiły się również alternatywne teorie, według których polityk miał zostać zamordowany. Wersję o samobójstwie wykluczał jego współpracownik polityczny Janusz Maksymiuk, wskazując na planowanie nowej kampanii wyborczej[30]. Prezentował je następnie dziennikarz Wojciech Sumliński, powołując się m.in. na funkcjonariusza ABW Tomasza Budzyńskiego[32] i wskazując, że motywem miały być kompromitujące polityków informacje, w których posiadanie miał wejść Andrzej Lepper[33]. Wątek upozorowanego na samobójstwo zabójstwa polityka w biało-czerwonym krawacie (symbolu Samoobrony) pojawił się także w filmie Służby specjalne z 2014".

Celowo zaczerwieniłem część cytatu z Wikipedii, dotyczącą powodów sugerowanego mordu. Dlaczego?
Po prostu, zastanawiam się jak to możliwe, że człowiek który przez wiele lat oskarżał wszystkich i wszystko, nie mógł przedstawić dowodów na swoje oskarżenia,
nawet w sądach, kiedy będąc jeszcze ministrem, posłem i szefem partii, przegrywał sprawy o pomówienia, bo nigdy nie potrafił udokumentować tych pomówień. 
Skąd nagle mógł dostać takie dokumenty, które na tyle mogły kogoś kompromitować aby dokonać mordu?
Czyżby znalazł "lojalkę" podpisaną przez Kaczyńskiego? Ale czy jest to powód do zlecenia mordu?

Herkules
Administrator

« Odpowiedz #107 : Gru 02, 2017, 22:33:01 »

W piątek w wywiadzie marszałka senatu Karczewskiego, ploteczki o których się mówi poza mikrofonami i kamerami,
przybrały wymiar rzeczywistości lub prawdopodobieństwa. Pan prezes nie chce już być prezesem sterującym z drugiego rzędu.
Pan prezes chce być premierem. W zasadzie rekonstrukcja rządu powinna być urzeczywistniona. Problemem i swoistym hamulcem
są prezydenckie weta. Pan prezes chce mieć wszystkie "ustawki" o sądach za sobą. Dlatego Piotrowicza pogania, popędza i batorzy.
Tym razem czas odgrywa już wielką rolę. Prezes musi być premierem stulecia. (Setnej rocznicy niepodległości). Tego nikt nie może mu zepsuć.
Właściwie to już powinien być premierem, ale te prezydenckie weta psują mu plany. To nie on ma ponosić winę za niekonstytucyjne ustawy rujnujące
polski wymiar sprawiedliwości. To nie on ma stanąć przed przyszłym Trybunałem Stanu. Jak więc to zrobić aby wejść w fotel premiera po podpisaniu ustaw?
Ano dać się zbadać. Otóż Karczewski oświadczył, że pan prezes zanim podejmie ostateczną decyzję podda się badaniom, bo ostatnio ma bóle w kolanie.
Nie jestem medykiem nie będę więc stawiać diagnozy, mimo to uważam iż z bolącym kolanem można być premierem.
Gorzej tylko jak się okaże, że problemy są nie tylko z kolanem ale i z łokciem. ;-)

kukul777
Moderator Działu

« Odpowiedz #108 : Gru 03, 2017, 08:40:05 »

Dochodzą takie słuchy że  Nowoczesna  pada, dług zaciągnięty przez najlepszego ucznia Balcerowicza ją zjada,  chyba że z Kijowskiego przykład wezmą,  na ściepę ogólnonarodowa postawią i na litość ludzi wezmą. Być może Soros im też pomoże jest zwolennikiem pewnych koncepcji  a jemu żyje się nie najgorzej.
Herkules
Administrator

« Odpowiedz #109 : Gru 03, 2017, 23:14:27 »

Kukul, moim zdaniem czy Nowoczesna się rozpadnie, rozsypie czy podzieli nie ma obecnie większego wpływu na sytuację w Polsce.
Poza tym jak sam piszesz "chodzą słuchy". Osobiście wolę się zajmować faktami, wypowiedziami i czynami.
Na bajki wymyślane przez pana Antoniego o wybuchach, sztucznej mgle, dobijaniu ofiar które przeżyły katastrofę w Smoleńsku,
Mistralach za dolara i inne bzdury brakuje mi czasu i ochoty.

kukul777
Moderator Działu

« Odpowiedz #110 : Gru 04, 2017, 16:48:17 »

W piątek w wywiadzie marszałka senatu Karczewskiego, ploteczki o których się mówi poza mikrofonami i kamerami,
przybrały wymiar rzeczywistości lub prawdopodobieństwa. Pan prezes nie chce już być prezesem sterującym z drugiego rzędu.
Pan prezes chce być premierem.

Ploteczki poza mikrofonem i kamerą też można wstawić między bajeczki, bo po co Kaczyńskiemu premierostwo skoro jest szefem partii którą-a rządzi. No ale skoro  słyszałeś na własne uszy jak marszałek Karczewski powiedział że prezes nie chce sterować  z drugiego rzędu więc to "rzeczywistość", a nie "prawdopodobieństwo" . I tu  niebawem czas rozstrzygnie co jest rzeczywistością czy wymyśloną poza mikrofonem ploteczką.
W przypadku Nowoczesnej napisałem że doszły mnie słuchy o jej bankructwie  bo tak twierdzi telewizja TVP więc  tu może być prawdopodobieństwo i czas też to rozstrzygnie.
Ogólnie słucham dwóch "dzienników czy wiadomości jak kto woli" tak dla porównania i czuje się jakbym był w dwóch różnych krajach, bo tylko sport jest prawdziwy a pogoda jak i wiadomości prawdopodobne   Mrugnięcie  Mrugnięcie.
Więc może wstrzymajmy się z komentarzami przynajmniej na pół roku, bo do tego czasu na pewno padną rozstrzygnięcia  w poruszonych przez nas tematach.

Herkules
Administrator

« Odpowiedz #111 : Gru 05, 2017, 00:41:57 »

Już w starożytności ludzie zauważyli, że mierzenie różnymi miarami nie może być sprawiedliwe, dlatego już w starożytności
zaczęto ujednolicanie wszelkich miar. Dzisiaj na całym świecie litr jest wszędzie litrem, kilogram ma tysiąc gramów a kilometr ma 1000 metrów.
Nie wszystkim się to podoba i z pewnością nie od wczoraj. Iluzjoniści, różnego rodzaju kuglarze i magowie już w średniowieczu potrafili
ciemnemu ludowi udowodnić, że jedna modlitwa, zaklęcie czy łyk "eliksiru" ma większą wartość jak złoto. Tę "mądrość" podchwycili na początku dwudziestego wieku
mistrzowie od reklamy i propagandy. Jeśli ktoś dzisiaj wierzy, że metody "urabiania ciemnych mas" zostały takie same, to jest w błędzie. Obecnie dla celów reklamy i propagandy
pracują naukowcy z tytułami profesorów i doktorów z dziedziny socjologii, psychologii, teologii i wielu innych dziedzin nauki. Ogłupianie ciemnego ludu, to już nie sprawa faraona i kilku kapłanów.
Całe sztaby dobrze wykształconych naukowców, ekspertów od reklamy i propagandy stoją dziś do usług tym, którzy płacą.
Do tego dochodzą całe sztaby "cienkich pismaków", którzy nie potrafili się wybić, dlatego uprawiają swoistą dziennikarską prostytucję,
pisząc/robiąc to za co klient płaci. Czy w takim przypadku Kurski nie ma racji mówiąc, że ciemny lud wszystko kupi?
Jak ma nie kupić skoro, teoretycznie lepiej być nie może. Propaganda działa wzorowo, codziennie o 19.30 słychać, że Polska rośnie w siłę, a ludziom żyje się dostatniej dzięki wspaniałemu rządowi i pod troskliwym okiem Jarosława Kaczyńskiego. I to pomimo knucia totalnej, a zarazem nieudolnej opozycji.
Na szczęście mam jeszcze funkcjonujący rozum i kilka innych kanałów oprócz TVPiS. Wiem, że kilo, to kilo a metr to metr.
Nikt mi nie wciśnie, że Macierewicz po ponad siedmiu latach kłamstw i oszczerstw może jeszcze na temat "zamachu smoleńskiego" cokolwiek udowodnić.
Kto normalnemu obywatelowi chce udowodnić, że łamiąc konstytucję i kilka kodeksów naprawia się prawo? Czy gwałcąc zgwałconą przywracamy jej cnotę?
Wiem, że ciemny lud może wiele kupić, ale jak ciemnym trzeba być aby kupić te wszystkie pisowskie kłamstwa?
Obecnie bez większości konstytucyjnej, przy pomocy zwykłych ustaw gwałci się konstytucję! Czy o to walczyli nasi dziadkowie podczas wojny i krótko po, nasi ojcowie i my w latach osiemdziesiątych?
kukul777
Moderator Działu

« Odpowiedz #112 : Gru 05, 2017, 15:31:24 »

Lepiej dajmy spokój z licytowaniem się na argumenty, bo to nie ma sensu, Ty mnie nie przekonasz ani ja Ciebie, upływający czas sam to rozstrzygnie.
Herkules
Administrator

« Odpowiedz #113 : Gru 05, 2017, 23:03:04 »

Nikogo do niczego nie przekonuję, bo sam nie mam zaufania do partii, stronnictw czy innych ugrupowań w obecnym polskim sejmie.
Nie znaczy to jednak, że obojętny jest mi los Polski. A to co się obecnie dzieje nie napawa optymizmem.
Nieraz już pisałem, że raczej unikam pisania o aktualnej polityce. Są jednak sytuacje, kiedy nie wolno udawać, że się niczego nie widzi.
dzina
Moderator Działu

« Odpowiedz #114 : Gru 06, 2017, 22:30:07 »

Są jednak sytuacje, kiedy nie wolno udawać, że się niczego nie widzi.

Nie da się ukryć, że dzieje się źle nie tylko w Polsce. Nie chcę widzieć, bo to i tak niczego nie zmieni. Śmiało mogę powiedzieć, że tak ma się dziać w dniach ostatnich, o których mówi Biblia. Nawet gdybyś jeden z drugim stawał na rzęsach, to nie zmieni żaden z was zamierzenie Bożego.
Każdy może dyskutować, "wojować" i jak kto chce sobie protestować. Ciekawa jestem, który z was ma jakąkolwiek władzę by temu zaradzić? Zero, powtórzę, zero możecie. Ja do tego też ręki nie przykładam, bo ona jest warta tyle, co brud za paznokciem. Uśmiech TO TAK NA MARGINESIE Mrugnięcie
Herkules
Administrator

« Odpowiedz #115 : Gru 07, 2017, 02:05:58 »

Kiedyś Jezus powiedział "Bogu co boskie, cesarzowi co cesarskie". Chyba wtedy po raz pierwszy ktoś rozróżnił prawa ponadziemskie z przyziemnymi.
Tak chyba należy rozumieć nauki Jezusa. Każdy chrześcijanin (ale nie tylko chrześcijanin) wie, że boskie prawa należy przestrzegać, aby kiedyś z martwych wystać.
Ale też powinien wiedzieć, że należy przestrzegać praw ziemskich, aby przeżyć. Cesarz to nie Bóg, ścina lub gilotynuje szybciej jak papież palił na stosie.
A teraz do tego "zero możecie". To bzdura!!!
Gdyby Bóg chciał, że lud nic nie może, to do dzisiaj istniałoby niewolnictwo, do dzisiaj paliły by się piece w Auschwitz i do dzisiaj istniałyby sowieckie gułagi.
Widocznie Bóg chciał inaczej, że nie ma już niewolnictwa, Auschwitz i gułagów. A teraz pomyśl, czy w dzisiejszej Europie bez niewolnictwa, bez gułagów i bez Auschwitz byłoby tak jak jest,
gdyby nie było oporu? Naprawdę myślisz, że Hitler czy też Stalin zmieniliby się gdyby nie było oporu?
Naprawdę myślisz, że Hitler zamknąłby Auschwitz? Naprawdę myślisz, że Stalin zamknąłby gułagi?
kukul777
Moderator Działu

« Odpowiedz #116 : Gru 07, 2017, 18:30:27 »

Nie jestem teologiem żeby dyskutować co Bóg może a czego nie może, dlaczego dopuścił do niewolnictwa i zbrodni przeciwko ludzkości. Jest na to parę odpowiedzi wypowiadanych przez ludzi  kształcących się w tej dziedzinie nauki i nie jedno słyszałem  uczestnicząc w mszach świętych, lecz nie powiem żeby wszystkie mnie przekonały.
Nie chciałbym nikogo urazić ale  dla ludzi wierzących różnych wyznań jedno jest pewnie i tu można napawać się spokojem, optymizmem  i wiarą, że Wszechmogący  nad wszystkim czuwa i wszystkich w odpowiednim czasie osadzi.
Ale bez względu na wiarę logiczne jest że skoro ludzie czują się zniewoleni, upodleni, traktowani jak śmiecie rośnie w nich opór. Z historii wiemy ze każda tyrania w końcu poda i nie ma w dzisiejszych czasach na dłuższy okres czasu racji bytu.
Oczywiście to tylko moje zdanie.
Strony: 1 ... 4 5 [6]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Strona wygenerowana w 0.228 sekund z 19 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

dessa akamegariw black-for crazysquad muonlinestrefa