Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Paź 17, 2017, 15:01:07

Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Film, ktory zrobil duze wrazenie  (Przeczytany 14716 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
kasia
Moderator Działu

« : Sty 13, 2011, 11:44:12 »

Telewizja, to dobrodziejstwo, z ktorego korzystam bardzo malo.Ostatnio pilot wpadl mi w rece i wlaczylam na polski film.Byl to PLac Zbawiciela, wyrezyserowany przez Krzysztofa Krauze i Joanne Kos-Krauze.
Rzecz dzieje się współcześnie i opowiada historię,oparta na realnych wydarzeniach. Młode małżeństwo z dwójką dzieci ma wkrótce odebrać klucze do własnego mieszkania. Ponieważ przeznaczyli na to wszystkie pieniądze, muszą oszczędzać. Rezygnują z wynajmowanego mieszkania, przenosząc się do matki chłopaka. Dramat rozpoczyna się, gdy wychodzi na jaw, że developer zbankrutował. Teraz młodzi nie tylko stracili wszystkie pieniądze, nie mają szans na własne mieszkanie, ale popadają w kolosalne długi.Do tego zycie pod jednym dachem z "mamuska".........

Jesli widzieliscie ten film,chcialam Was prosic o podzielenie sie Waszymi emocjami, opiniami na jego temat.

Logika prowadzi z punktu a do punktu b,,,zas fantazja, wszedzie...
Dominika
Szamanka

« Odpowiedz #1 : Sty 13, 2011, 12:17:08 »

Witaj Kasiu i daj buzi. Buziak
Oglądałam ten film, mam go na komputerze.Też zrobił na mnie duże wrażenie i jest taki realistyczny, polski.Najsmutniejsze w tym filmie było to, że potrzebna tragedia, by człowiek bliski (zdawałoby się), zrozumiał jakie piekło wyrządził swojej żonie, matce jego (niechcianych) dzieci. Ech samo życie...
Pozdrawiam.
*Mandragora*
Moderator Globalny

« Odpowiedz #2 : Sty 13, 2011, 14:58:29 »

Nie widziałam tego filmu od początku, ale uważam, że toksyczna teściowa ewidentnie ponosi większość winy za tragedię. Pod płaszczykiem pomocy rozbija związek młodych, nastawiając syna przeciw żonie.
Nie wiem, w jakim momencie pojawiła się "ta trzecia" ?

Generalnie, w normalnych krajach, gdzie młodzi ludzie nie mają problemów mieszkaniowych, z pewnością do takich konfliktowych sytuacji dochodzi w mniejszym stopniu.
Herkules
Administrator

« Odpowiedz #3 : Sty 13, 2011, 17:57:35 »

...toksyczna teściowa ewidentnie ponosi większość winy za tragedię. Pod płaszczykiem pomocy rozbija związek...

Na temat filmu się nie wypowiadam, bo nie widziałem. Zgadzam się jednak z tezą, że teściowa zawsze jest winna.  Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech

Może byłoby to śmieszne, gdyby nie było tak tragiczne. Moim zdaniem rozpadowi jakiegokolwiek związku winni są przede wszystkim partnerzy tego związku. Znam wiele związków, które rozpadły się dzięki "pomocy" osób trzecich. Intrygantów i plotkarek nigdy w Polsce nie brakowało. Trudno mi jednak uwierzyć, że kochająca osoba może uwierzyć w plotki. Trudno mi wciąż uwierzyć, że kochająca osoba więcej wiary daje intrygantom i plotkarzom jak temu/ tej, którą rzekomo kocha. Piszę celowo rzekomo, bo co to za miłość, którą plotka może zgasić.
Wciąż uważam, że u Polek i Polaków brak stanowczości w walce z plotką i plotkarzami.
To przecież takie proste powiedzieć intrygantowi czy plotkarzowi: Spadaj i nie donoś mi więcej takich bzdur bez dowodów.
Moim zdaniem, plotkarze i intryganci powinni ponosić konsekwencje za swoje plotki i intrygi. Nie chodzi mi już o kary pieniężne i sprostowania w prasie, jak to przewiduje kodeks. Społeczna dezaprobata intryg i intrygantów jest dużo skuteczniejsza niż kara pieniężna.
Kaczyński musiał przeprosić Komorowskiego za głoszenie nieprawdy i napisać za własną kasę sprostowanie w gazecie. Niczego go to nie nauczyło.
Dalej kłamie. Gdyby ludzie powiedzieli, nie głosujemy na kłamców, wtedy zmieniłby taktykę.
Osobiście od dłuższego czasu zrywam kontakty z osobami zajmującymi się intrygami, plotkami i pomówieniami. Mam więcej spokoju, jestem zdrowszy i nie muszę nikomu tłumaczyć, że to nie ja namawiałem Hitlera do wojny.
Przypuszczam, że przesłanie tego filmu jest właśnie takie. Nie wierz w plotki i intrygi, będziesz żyć lepiej i szczęśliwiej.

kukul777
Moderator Działu

« Odpowiedz #4 : Sty 13, 2011, 20:07:03 »

Niestety filmu nie oglądałem, pewnie dlatego że to dramat, a takowych nie bardzo trawię. Życie na co dzień niesie dramaty, no może nie wszystkim ale większości. Krótkie streszczenie filmu przez Kasię opisuje dramat małżeństwa które przez niedopracowane prawo w Polsce może się znaleźć w sytuacji do jakiej nie powinno dojść. Myślę podobnie jak Mandragora że brak własnego lokum rodzi konflikty , zwłaszcza jak się mieszka wspólnie z
"mamuśką", której wydaje się że pomaga a która jest główną sprawczynią dramatu. Trafnie to ująłeś Herkulesie, że osoba kochająca tak szybko traci wiarę poddając się sugestiom osób trzecich. Czy ta osoba była zdolna do wyższych uczuć ?
Dominika
Szamanka

« Odpowiedz #5 : Sty 13, 2011, 20:36:40 »

No i nie do końca tak we filmie było.Chłopaki nie oglądali filmu a już wskazują winnych, to nasza charakterystyczna wada Polaków. Język Duży uśmiech
Otóż głównym sprawcą niedoli bohaterki był jej mąż.Z filmu jasno wynika, że poznali się młodzi na studiach i tam dziewczyna musiała zajść w ciążę, potem szybki ślub, sama zrezygnowała z dalszych studiów i mieszkanie pod jednym dachem z mamusią, która w miarę swoich możliwości pomagała dzieciom.Udostępniła im swój kąt, brała kredyty, a to, że była kobietą pracującą i sama chciała coś od życia dla samej siebie,często złościła się na synową wytykając jej nieporadność.To jej mąż przez matkę podawał pieniądze, by ta usunęła ciążę.To jej mąż, zrobił jej dzieci, ściągnął do mamusi(bo ta wszystko za niego umiała załatwić), a sam realizował swoje plany(skończył studia, podjął pracę i uganiał się za bogatymi babkami. To jej mąż, ją zostawił w potrzebie, kiedy zwęszył, że z mieszkaniem nie da się załatwić, bo państwo ich okradło z ich własności i musieli brać ponownie kredyty z banku, by wykupić jeszcze raz swoją własność(mieszkanie).W rezultacie matka wzięła kredyt pod warunkiem, że mieszkanie będzie figurowało na jej nazwisko.Matka nie była wcale taka zła jak ją opisujecie.Przygarnęła dzieci mając nadzieję, że dostaną mieszkanie swoje i opuszczą jej mieszkanie, by mogła normalnie przyjmować swoich gości i prowadzić swoje życie. Stało się inaczej, bo budowę mieszkań wstrzymali i wszedł likwidator na firmę która wyłudziła od ludzi pieniądze i nie wywiązała się z umów.Tylko u nas w Polsce tak jest, że ludzie dwa razy muszą się dorabiać o ile mają szczęście.Takie mamy prawo i nie na darmo za granicą o Polakach mówią, że to złodzieje. Język
To pewne, że on jej nie kochał, był z nią bo musiał, tylko po co się z nią żenił?
Herkules
Administrator

« Odpowiedz #6 : Sty 13, 2011, 20:57:16 »

...Chłopaki nie oglądali filmu a już wskazują winnych...

Dominiko, chyba niezbyt dokładnie czytałaś to co napisałem. Moje zdanie/ żart: "Zgadzam się jednak z tezą, że teściowa zawsze jest winna  Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech".
Odnosiło się do cytatu:
...toksyczna teściowa ewidentnie ponosi większość winy za tragedię. Pod płaszczykiem pomocy rozbija związek...

Niżej pisałem jednak już całkiem poważnie:
"Moim zdaniem rozpadowi jakiegokolwiek związku winni są przede wszystkim partnerzy tego związku. Znam wiele związków, które rozpadły się dzięki "pomocy" osób trzecich"...
Dominika
Szamanka

« Odpowiedz #7 : Sty 13, 2011, 22:20:06 »

Herkulesie, ale Ty wrażliwy. Język Duży uśmiech
Czytałam Twój wpis i Kukula i zmartwiłam się, że obaj nie oglądaliście filmu, a dyskutujecie.Warto obejrzeć ten film, a jak go zobaczycie to pogadamy.Ciekawa jestem Wszych opinni na temat tego filmu, bo wiem, że kobiety patrzą inaczej na otaczający ich świat, a mężczyźni często postrzegają inne wartości... Duży uśmiech
Ten wątek poświęcony jest filmowi, a czy tak naprawdę jest w życiu, że teściowa jest w stanie zniszczyć prawdziwą miłość? Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech
Moim zdaniem nie. Chichot Mrugnięcie
To zwalanie na kogoś winy, w tym przypadku na teściową. Język Duży uśmiech Duży uśmiech
Pozdrawiam.
kasia
Moderator Działu

« Odpowiedz #8 : Sty 13, 2011, 22:52:52 »

Wydaje mi sie, ze na nasze decyzje i nasze zycie ma wplyw wiele czynnikow.Nie chodzi tu o to, by stwierdzic wine , kto winny, maz czy tesciowa.Chodzi o caly kontekst sytuacji, w jakiej znalazla sie para, oraz mama meza,w zasadzie tez nie na swoje zyczenie.Takie okolicznosci, sa sprawdzianem dla charakterow i osobowosci.Pokazuja one dopiero prawdziwe oblicze czlowieka,to na jaka miare sa nasze uczucia, na ile i komu ufamy, czyli system wartosci,ktory prezentuja bohaterowie.NIe klotnia z tesciowa , czy kochanka meza, popycha bohaterke do drastycznych krokow.To caly kontekst sytuacji,w ktorych sie znajduje, ma na to wplyw.

Logika prowadzi z punktu a do punktu b,,,zas fantazja, wszedzie...
Dominika
Szamanka

« Odpowiedz #9 : Sty 13, 2011, 23:17:33 »

Kasiu nie do końca się z Tobą zgodzę.
Bohaterka kochała, poświęciła swoje pieniądze na studia, urodziła dzieci, wierząc, że jest kochana i spodziewając się lepszego życia, bo mimo wszystko ona też dążenia swoje miała. Jeśli nie masz wsparcia ze strony partnera, jeśli czujesz się oszukana przez wszystkich, to finał (dramat) zawsze będzie taki. Ten film pokazał, bezmyślne łączenie się w pary bez uczuć. W dominie jeśli jedna kostka się przewróci, to za nią lecą kolejne i nie ma już odwrotu. Jeśli od początku nie było miłości, to niestety, trzecie osoby tylko dopomogły w tragedii, a nie popchnęły do takiego finału.A wystarczyło, by mąż ją tylko kochał, jacy byliby szczęśliwi? Inna była by treść tego filmu, tego jestem pewna.
Pozdrawiam.
*Mandragora*
Moderator Globalny

« Odpowiedz #10 : Sty 14, 2011, 15:27:36 »

Ten film pokazał, bezmyślne łączenie się w pary bez uczuć. W dominie jeśli jedna kostka się przewróci, to za nią lecą kolejne i nie ma już odwrotu. Jeśli od początku nie było miłości, to niestety, trzecie osoby tylko dopomogły w tragedii, a nie popchnęły do takiego finału.A wystarczyło, by mąż ją tylko kochał, jacy byliby szczęśliwi? Inna była by treść tego filmu, tego jestem pewna.
Pozdrawiam.

bo trzeba bardzo silnej więzi między partnerami, żeby przetrwać złe chwile i niepowodzenia życiowe.
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Strona wygenerowana w 0.041 sekund z 19 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

gupolandia mpps ubojnia black-for th