Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Lis 18, 2017, 20:39:37

Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Historie i anegdotki ze świata muzyki  (Przeczytany 5862 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Herkules
Administrator

« : Lip 24, 2009, 22:02:42 »

Każdy z nas z pewnością już zauważył, że nasze olimpijska DJ-ka zrobiła sobie urlop i ucichło trochę na forum. Bez muzyki życie płynie jakoś inaczej, jakoś bez rytmu.
Postanowiłem zastąpić na czas urlopu naszą Ebuszkę i powklejać trochę dobrej muzy.
Ale co to dobra muza? Jak i czym mierzyć dobrą muzykę? Czy wszystko to, co mnie się podoba jest dobrą muzyką? Czy wszystko co jest ogólnie uznawane za dobrą muzykę, musi mnie się podobać?
Włos mi się zjeżył od tych pytań.  Teraz dopiero zauważyłem jak dobrą robotę robi EB.
Nie staram się o posadę olimpijskiego DJ-a, nie będę robić tego co robiła dotychczas i po urlopie nadal będzie robić EB. Moje myśli i pytania nie były jednak zupełnie jałowe. W moich poszukiwaniach natknąłem się na sporo historyjek, anegdotek i faktów związanych z muzyką.
Postanowiłem otworzyć nowy dział, w którym będziemy opisywać  wydarzenia i anegdotki związane z muzyką. Mam w zanadrzu kilka historyjek, które będą pasować do tego działu. Z obserwacji i opowiadań wiem, że wątek o Michaelu Hirte przyjął się na naszym forum. Przypuszczam, że większość z nas chętnie przeczyta, jak właściwie powstała piosenka Jana Pietrzaka „Żeby Polska była Polską”, która stała się (mniej, lub więcej przypadkowo) hymnem Solidarności. Czy ktoś pamięta „Córkę rybaka” śpiewaną przez Rudiego Szuberta?   Chyba każdy. A czy każdy wie, że to była parodia i jednocześnie krytyka prymitywnych zachowań?
Czy każdy wie, że „Gondolierzy z nad Wisły”, to piosenka o Gondolu Jerzym? Dopiero, kiedy piosenka ta była w czołówce listy przebojów, typy z cenzury zorientowały się, że zrobiono im psikusa i cała Polska śpiewała za Jarocką o Jurku Gondolu, którego SB bacznie obserwowało.
O obecnych Hitach wiemy sporo dzięki reklamie, która zachęca do kupowania płyt. Dział ten chcę jednak poświęcić mało znanym faktom i anegdotkom o nieco starszych i trochę zapomnianych już przebojach, hitach i słynnych utworach.
Zachęcam do wspólnej zabawy.
dzina
Moderator Działu

« Odpowiedz #1 : Lip 24, 2009, 22:25:43 »

Świetny pomysł, Herkulesie. Mam nadzieje dowiedzieć się o wielu wykonawcach i ich wykonaniach. Dlaczego, właśnie takie wykonanie swojego utwory "poszło w świat".
Liczę na wiele wiadomości w tym temacie. Uśmiech
Dominika
Szamanka

« Odpowiedz #2 : Lip 25, 2009, 18:40:04 »

Mi też bardzo się pomysł podoba,Herkulesie brawo. Mrugnięcie Chichot
Pozdrawiam miło.
kukul777
Moderator Działu

« Odpowiedz #3 : Mar 28, 2015, 17:58:39 »

Czyżby nowy trend w muzyce, kto wie, może to jej sławę przyniesie.
Herkules
Administrator

« Odpowiedz #4 : Mar 28, 2015, 23:40:55 »

Sam bym poszedł na taki koncert. Oczywiście bilet w pierwszym rzędzie.  Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Strona wygenerowana w 0.049 sekund z 19 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

stadoaraba horses-love bialogrod nanashin cheeeemia