Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Sty 20, 2020, 14:13:26

Strony: 1 ... 51 52 [53]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Wirtualne piwko dla...  (Przeczytany 71337 razy)
kukul777
Moderator Działu

« Odpowiedz #1040 : Wrz 26, 2019, 08:14:48 »

Chętnie się z Wami napiję, trochę przy piwku sobie powspominamy i będzie to też znak ze Olimp żyje  Uśmiech Mrugnięcie. Pozdrawiam .
Dominika
Szamanka

« Odpowiedz #1041 : Paź 04, 2019, 12:45:30 »

Kukul ja prosze Desperadosa czerwonego Duży uśmiech
kukul777
Moderator Działu

« Odpowiedz #1042 : Paź 05, 2019, 10:40:16 »

Ależ oczywiście Dominiko, w przyszłym roku w czerwcu jadę do Ustronia więc byłaby okazja na realne piwko, ale jest jeszcze trochę czasu więc powrócę przed czerwcem do tematu. Pozdrawiam serdecznie.
Herkules
Administrator

« Odpowiedz #1043 : Paź 06, 2019, 22:38:54 »

Ponieważ do czerwca jeszcze ponad pół roku, więc pomyślałem sobie że można już dzisiaj po desperadosie wypić.
Ponieważ niewielu aktywnych forumowiczów tu zostało stawiam dzisiaj dwie "szósteczki". Jak zabraknie skoczę do babci.  Uśmiech

Zdrówko
kukul777
Moderator Działu

« Odpowiedz #1044 : Paź 07, 2019, 17:05:29 »

My dla kobiet wszystko, chcą desperadosa i już podany i jak na razie jest nas tylko trzech może jeszcze ktoś dołączy się ?
Dominika
Szamanka

« Odpowiedz #1045 : Paź 23, 2019, 10:35:20 »

O kochana matuleńko,
Jak wypiję będzie miękko,
Więc z piwem się z wami dzielę,
A dzinka stawia kolejną kolejkę. Język
dzina
Moderator Forum

« Odpowiedz #1046 : Lis 08, 2019, 17:41:39 »

Tak mi brakuje tutaj wyjść do lasu na grzyby. Smutny
W tym roku jednak udało mi się trochę ich zebrać na terenie zakładu i w pobliskim parku. Oczywiście to tylko kanie, ale zawsze grzyby. Uśmiech
Herkules
Administrator

« Odpowiedz #1047 : Lis 08, 2019, 23:36:22 »

Nie wiem czy grzyby dobrze jest "zakropić" piwem ale gdyby komuś nie pasowało do kań,
może wypić bez grzybków. Dzisiaj na dobre rozpoczęcie weekendu stawiam Torfkopp z miodem.

Zdrówko
dzina
Moderator Forum

« Odpowiedz #1048 : Lis 10, 2019, 20:16:07 »

Ja bardzo dziękuję, chętnie napiję się takiego piwka. W Hamburgu nie widziałam takiego. Uśmiech
Herkules
Administrator

« Odpowiedz #1049 : Lis 10, 2019, 23:37:21 »

Muszę przyznać, że jestem nieco zdziwiony. Torkfopp był już "legendą", kiedy istniała jeszcze NRD. Radeberger i Torfkopp,
to eksportowe "szlagiery" byłej NRD.  Gdybyś jechała do domu autostradą A20 w kierunku Lübeck, Rostock, Szczecin,
to przejeżdżałabyś przez Bandelin i Jarmen. Te miejscowości należą do "Peenetal". To dawne "Zagłębie Torfu". Stolicą tego zagłębia jest Loitz.
Miasto to zawdzięcza swoją nazwę Słowianom zamieszkującym dawniej te tereny. To oni nadali dawnej osadzie nazwę pochodzącą od Łosia.
Łosie do dzisiaj żyją na tych podmokłych terenach w dolinie Penny. To właśnie dzięki torfowi region ten zawdzięcza szybki rozwój przemysłowy.
Już w siedemnastym wieku dzięki energii z torfu powstawały tam huty szkła a także na skalę przemysłową zakłady wypalania wapna.
Słynna jest też do dzisiaj fabryka szpadli, która produkowała (w czasach NRD) miliony szpadli nie tylko do Europy Wschodniej ale też Afryki i Azji.
Tam gdzie jest przemysł nie może zabraknąć browarów i destylarni alkoholu. Niewiele jest na świecie browarów i destylarni "pod jednym dachem".
Takim właśnie ewenementem jest Torfkopp w Loitz. Tam warzy się piwo, produkuje whiskey i likiery pod jednym dachem.
Będąc w Loitz warto nie tylko odwiedzić muzeum torfu ale też posmakować w knajpce przy browarze piwka a także whiskey z miodem lub likieru z.....torfu.

Zdrówko
Strony: 1 ... 51 52 [53]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Strona wygenerowana w 0.105 sekund z 20 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

virtual-life lisowska jaguarlife horses-world radarodzicowsp289