Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Paź 17, 2017, 15:01:27

Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Ulubione naszych "Starszych"  (Przeczytany 14882 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
eksPresja
V.I.P.

« Odpowiedz #20 : Gru 01, 2010, 08:40:44 »

Mój Tatko uwielbia "Biały Krzyż"Czerwonych Gitar.

Doskonali mężczyźni nawet wady mają w najlepszym gatunku.
@alias
V.I.P.

« Odpowiedz #21 : Gru 03, 2010, 20:18:09 »

To w takim razie dla Twojego Taty, eksPresjo:

Biały Krzyż

Byłam smarkatą dziewczynką, kiedy słyszałam tę piosenkę w opolskim Amfiteatrze, to jest wesja pierwsza. Położenie wiązanki białych róż i zanucenie fragmentu "Czerwonych maków" było wtedy rodzajem demonstracji światopoglądowej i politycznej, bo przecież o tych z AK się nie mówiło...albo mówiło źle.

Pozdrawiam serdecznie - wcale nie taka bardzo starsza - @alias

Ludzie są jak kwiaty - stworzeni do tego, aby się rozwijać
@alias
V.I.P.

« Odpowiedz #22 : Gru 09, 2010, 23:55:38 »

Nie pamiętam, ile wtedy miałam lat, ale na pewno byłam w wieku bardzo przedszkolnym...Chociaż wiem z pewnością, że ta piosenka jest o ładnych parę lat ode mnie starsza, w radio była "na topie" w koncercie zyczeń.

Wio, koniku...

Pozdrawiam - @alias

Ps. z dedykacją dla Herkulesa  Mrugnięcie

@alias
V.I.P.

« Odpowiedz #23 : Gru 10, 2010, 00:03:28 »

Domenico Modugno

Volare

Ależ to były "hiciory"! Nasi rodzice znakomicie się przy nich bawili w Sylwestra, włączając Radio Luxemburg (to była taka piracka radiostacja, nadająca bez koncesji ze statku na morzu) albo puszczając na gramofonie "bambino" plastikowe pocztówkowe płytki made by Sabina Zylbersztajn (albo Silberstein, bo i takie winietki pamiętam) by Łódź, oczywiście.

Pozdrawiam - @alias

@alias
V.I.P.

« Odpowiedz #24 : Sty 29, 2011, 22:04:58 »

Mój pierwszy bal...

Pozdrawiam - @alias

swalczak
V.I.P.

« Odpowiedz #25 : Wrz 01, 2011, 21:33:44 »

@alias, a co powiesz na to:
"Ich bin von Kopf bis Fuß auf Liebe eingestellt"
z filmu Błękitny Anioł.

"Ich bin von Kopf bis Fuß auf Liebe eingestellt"

Trzeba to wkleić do przeglądarki, inaczej mi się nie udało.
Nawiasem mówiąc, sam film jest wart tego, by o nim podyskutować (w innym wątku), ale teraz poprzestańmy na piosence.
Herkules
Administrator

« Odpowiedz #26 : Wrz 01, 2011, 22:48:06 »

Już nie trzeba wklejać do przeglądarki. Mnie się udało.  Duży uśmiech
Wracając do tematu, zauważyłem że lubujesz się w starych piosenkach. Chyba także w starych filmach.
Te "starocie" mają jedną wielką zaletę. To była sztuka dla sztuki. Te filmy miały w sobie treść, morał i pointę. Autorzy tych starych filmów, książek i piosenek, chcieli "kształtować" społeczeństwo. Pokazywać problemy i możliwe rozwiązania.
Dzisiaj kręci się filmy "pod sponsora". Bohaterzy jeżdżą tymi samochodami, których producent "dorzuci" się do produkcji. Każdy rekwizyt, który zostanie użyty w filmie jest starannie dobierany. Ubiory, alkohole, telewizory, komórki, komputery, meble, nawet firmy ubezpieczeniowe czy banki, których logo ukaże się na ekranie "sponsorują" produkcję filmu. Czy to jeszcze sztuka?
Może dlatego także lubię czasami wracać do tych "staroci". A może to ja już się tak bardzo zestarzałem?
Miłego słuchania życzę.
kukul777
Moderator Działu

« Odpowiedz #27 : Mar 23, 2013, 09:28:07 »

Mimo że jestem zwolennikiem rocka z lat 70-80, czasami dla wyciszenia dobrze jest posłuchać dawnych starych i znanych piosenek, ltóre poprawiają nasze samopoczucie.
 @alias przedstawiła nam tu sporo pięknych i wartościowych piosenek w większości przebojów ówczesnych lat ale i chętnie słuchanych teraz przez wąskie grono koneserów, bo czas  zaciera ślady i pomału odchodzą w zapomnienie.
Korzystając z możliwości przedstawienia innego gatunku muzyki a równie ciekawej i pięknej, proponuje zespół Deep Purple i jeden z najsłynniejszych i najlepszych utworów tamtych lat.
https://www.youtube.com/watch?v=PfAWReBmxEs

kukul777
Moderator Działu

« Odpowiedz #28 : Kwi 26, 2017, 17:14:43 »

Mimo że jestem zwolennikiem rocka z lat 70-80, czasami dla wyciszenia dobrze jest posłuchać dawnych starych i znanych piosenek, ltóre poprawiają nasze samopoczucie.
 @alias przedstawiła nam tu sporo pięknych i wartościowych piosenek w większości przebojów ówczesnych lat ale i chętnie słuchanych teraz przez wąskie grono koneserów, bo czas  zaciera ślady i pomału odchodzą w zapomnienie.
Korzystając z możliwości przedstawienia innego gatunku muzyki a równie ciekawej i pięknej, proponuje zespół Deep Purple i jeden z najsłynniejszych i najlepszych utworów tamtych lat.
https://www.youtube.com/watch?v=PfAWReBmxEs

Pozdrawiam - kukul
Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Strona wygenerowana w 0.038 sekund z 19 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

kikimora forumdlahistorykow gom mpps przykladowe